پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در فاصله دو بازدید در چند روز گذشته از فروشگاه زنجیره‌ای رفاه در یاسوج، دیگر خبری از قفسه‌های خالی و عدم درج قیمت‌ها نبود و درب انبار این فروشگاه به روی مردم باز بود و کالاهای ضروری مردم تا سقف انبار و قفسه‌های فروشگاه چیده شده بودند؛ مدیر رفاه از رسانه‌ها عذرخواهی کرد و گوهرگانی نیز برای رفع ایرادات، از نگهداری قدردانی کرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، جعفر گوهرگانی در ادامه بازدیدهای خود از بازار کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح کاسب باانصاف عصر شنبه به میان قصابی‌های این شهر رفت تا ببیند که این قشر از بازاریان قیمت جدید گوشت را رعایت می‌کنند یا بعد از افزایش قیمت در ستاد تنظیم بازار، باز هم شاهد قیمت‌های خودسرانه در انواع گوشت قرمز هستیم.

گوهرگانی از حدود هشت قصابی در شهر یاسوج بازدید کرد؛ قیمت‌های مصوبی رعایت می‌شد و گفت‌وگو با برخی مشتریان نشان می‌داد که کسی از قیمت گوشت ناراضی نیست.

اما در یکی از قصابی‌ها متأسفانه گوشت بز و گاو به جای گوشت بره و به قیمت ۵۴ هزار تومان به فروش می‌رسید و برخی مشتریان از این اقدام غیرمنصفانه به شدت گلایه‌مند بودند.

در ادامه این بازدید، جعفر گوهرگانی به صورت سرزده و برخلاف برنامه قبلی به فروشگاه زنجیره‌ای رفاه شهر یاسوج رفت که دو هفته قبل بازدید از این فروشگاه جنجالی شده بود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بعد ازبازدید با حوصله ازهمه قسمت‌های این فروشگاه از جمله انبار این شرکت گفت: به این فروشگاه آمدم تا ببینم نسبت به بازدید قبل که ایرادات زیادی به ویژه در درج قیمت‌ها و عدم وجود برخی کالاهای اساسی بوده، چه تغییراتی حاصل شده است.

گوهرگانی گفت: اولین نکته‌ای که شاهد تغییر اوضاع هستیم این است که درب انبار این فروشگاه به روی همه باز است و چیزی از مردم مخفی نیست.

او گفت که انبار این فروشگاه تا سقف پر است و قفسه‌ها برخلاف بازدید قبل پر است از اجناس و کالاهای مورد نیاز مردم.

گوهرگانی یادآور شد: بازدیدها از بازار ادامه دارد و ممکن است همین فردا نیز مجدد به فروشگاه رفاه بیایم چرا که این فروشگاه‌ها موظفند کالاهای اساسی مردم را عرضه کنند.

معاون اقتصادی استاندار همچنین با قدردانی از شیروان نگهدار و مسئولان فروشگاه زنجیره‌ای رفاه افزود: تذکرات نه تنها شما را دلسرد نکرد بلکه ایرادات را نیز رفع کردید و اگر در بازدید قبلی تذکر بود و تشر در این بازدید تشکر است و خداقوت.

وی تصریح کرد: نه ما و نه رسانه‌ها در این بازدیدها، قصد مچ‌گیری و فشار بر بازاریان را نداریم اما شرایط مردم و نقش بازاریان در معیشت و سفره مردم حائز اهمیت است و نمی‌شود بازار را رها کرد.

گوهرگانی با اشاره به حاشیه‌های به وجود آمده در بازدید قبل از این فروشگاه، یادآور شد: در بازدید قبل هم مشکلات زیادی در خدمات این فروشگاه بود و هم برخورد بسیار بدی با رسانه‌ها و خود ما شد که برخی از این مشکلات به عملکرد خود اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت بر می‌گشت اما اکنون وضعیت خوبی حاکم است و امیدوارم که این وضعیت بهتر از این هم شود و مستمر باشد.

وی گفت: در همان بازدید قبلی هم ما اصراری بر موضوع احتکار نداشتیم ولی برای مهم این است که اجناس ضروری مردم در انبارها موجود باشد و در دسترس مردم هم قرار گیرند؛ اگر کالایی در انبار هم باشد اما مردم نبینند و نخرند به چه دردی می‌خورد؟

در ادامه این نشست شیروان نگهداری با بیان اینکه در بازدید قبل خود من در متن ماجرا حضور نداشتم، از همه رسانه‌ها و معاون اقتصادی استاندار برای حاشیه‌ها و برخورد نامناسبی که با خبرنگاران شد، رسما عذرخواهی کرد.

جانشین مدیر فروشگاه رفاه در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس ادامه داد: حضور و جدیت آقای گوهرگانی در رصد بازار نه تنها ما را دلسرد نکرد بلکه موجب شد تا به جای کارشکنی و تقابل، باانگیزه بیشتر کار کنیم و ایرادات را هم برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه نیت خدمت و اصلاح ایرادات بازار را در معاون اقتصادی استاندار دیدم، افزود: اگر نواقصی هم در عرضه کالا درا ین فروشگاه بوده رفع شده و اکنون با عزت و افتخار بیشتری در حال خدمت هستیم که از این حیث از رسانه‌ها و معاون اقتصادی استاندار برای این همه دغدغه و جدیت قدردانی می‌کنم.

نگهداری در ادامه صحبت‌هایش از رسانه‌ها خواست برای قضاوت در مورد مدیریت این فروشگاه به گذشته آن توجه کنند و با مقایسه وضعیت گذشته و دوره مدیریتی من، قضاوت درستی داشته باشند.

او از رکود و بی‌رمقی در این فروشگاه در سال‌های قبل از مدیریت خودش اشاره کرد و تأکید کرد: از سال ۹۳ که من مسئولیت را به عهده گرفتم، فروش ما به سه برابر خود رسیده است و این موفقیت با تلاش شبانه‌روزی همه همکارانم به دست آمده است.

او تصریح کرد: این فروشگاه در شأن مردم نبود و یک نقطه کور و تاریک بود اما اکنون به جایی رسیده است که حتی جنبه تفریحی هم پیدا کرده است و امروز استقبال و اعتماد قابل توجهی از سوی مردم شاهد هستیم؛ به طوری که هر کس دنبال ارزانی است به فروشگاه رفاه می‌آید و هر کس هم دنبال لذت بردن از خرید و تنوع کالاها است باز هم به رفاه می‌آید.

وی گفت: در فروش سازمانی رتبه اول کشور هستیم و در شاخص‌های تنوع کالا، کیفیت و تخفیفات هیچ فروشگاهی توان رقابت با ما را ندارد.

نگهداری تأکید کرد: فروشگاه رفاه همواره یک بازوی توانمند برای دولت در توزیع سبد کالا بوده و این از افتخارات ما است.

انتهای پیام/بنام-ک