پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز از ارتقای بخش زرقان شیراز به شهرستان خبر داد.

حسین جعفری، رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز – بهرام پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس

 به گزارش ریواس جنوب، «حسین جعفری» در نشست شورای شهرستان شیراز با حضور سه تن از نمایندگان این شهرستان در مجلس، از حصول توافقات لازم برای ارتقای بخش زرقان به شهرستان خبر داد و گفت: خوشبختانه با تعامل و همکاری مردم دو شهر زرقان و لپویی، پیگیری‌های شوراهای ادوار روستاها و شهرهای این بخش و نمایندگان شهرستان در مجلس، موضوع ارتقای بخش زرقان به شهرستان پس از ۲۰ سال در حال نتیجه‌بخشی است.

* مسیر را اشتباه می‌رویم!

نماینده شهر لپویی در شورای شهرستان شیراز ضمن حمایت از ارتقای زرقان به شهرستان اما در عین حال تصریح کرد: به اعتقاد من رفاه و آسایش واقعی حق تمام مردم است اما در این میان یک نکته‌ای نهفته است و آن هم اینکه گاهی به دلیل افزایش شدید مشکلات، مسیر را اشتباه می‌رویم و در عمل از هدف هم دورتر می‌شویم.

جعفری با اذعان به اینکه گاهی به جای توسعه‌ی بخش خصوصی، شبکه‌های دولتی را در قالب مقامات و مسؤولان جدید گسترش می‌دهیم، تأکید کرد: متأسفانه این رویه که دولت را به جای کوچک‌سازی بزرگ‌تر می‌کنیم، غالباً موجب تضعیف توانمندی‌های بخش خصوصی می‌شود در حالی که باید با تقویت این بخش‌ها و توزیع عادلانه‌ی اعتبارات، رفاه عملی حاصل شود و نه اسمی.

مشروح نشست شورای شهرستان شیراز با حضور سه تن از نمایندگان این شهرستان را از اینجا بخوانید.

«بهرام پارسایی» نماینده مردم شیراز در مجلس نیز در این خصوص گفت: دغدغه‌ی اصلی ما در ارتقای بخش زرقان، اختلافات محلی بین مردم دو شهر لپویی و زرقان بوده که کوچکترین دلخوری در این ماجرا به وجود نیاید؛ اما اگر این دغدغه برطرف شود شهرستان شدن زرقان نیز نهایی خواهد شد.

گفتنی است استان فارس در حال حاضر با ۲۹ شهرستان، بیشترین تعداد شهرستان را در بین ۳۱ استان کشور دارد.

فارس همچنین پس از استان‌های کرمان، سیستان بلوچستان و خراسان جنوبی، چهارمین استان پهناور ایران و پس از استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان چهارمین استان پرجمعیت کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام