پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران سطح بینش و تفکر سیاسی و اجتماعی نوه‌ی امام (ره) را نازل و بسیار عجیب توصیف کرد.

تحلیل مقدم‌فر از حملات به‌ آیت‌الله یزدی: می‌خواهند اعتبار آیت‌الله شبیری را برای مطامع خود قربانی کنند به گزارش ریواس جنوب، حمیدرضا مقدم‌فر پیرامون موضع‌گیری حجت‌الاسلام سید حسن خمینی علیه نامه‌ی اخیر آیت‌الله محمد یزدی که آن را “اسائه‌ی ادب” به آیت‌الله شبیری خوانده بود، به خبرنگار تسنیم گفت: «سطح نازل بینش و تفکر سیاسی و اجتماعی، جناب سیدحسن خمینی از عجیب‌ترین مسائلی است که سال‌هاست جامعه سیاسی ایران با آن مواجه‌ است.»

معاون سابق فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: «جبهه مومن انقلابی، همواره به خاطر عشق عمیق به بنیانگذار کبیر، سعی کرده حرمت جناب سیدحسن خمینی را نیز حفظ کند اما آن‌زمان که ایشان میراث امام(ره) و شخصیت امام(ره) را به حراج می‌گذارد، دلسوزان انقلاب و پیروان واقعی امام (ره) مجبور به انتخاب‌اند.»

مقدم فر تأکید کرد: «جناب سیدحسن خمینی با برخی مواضع خود، موضع جریانی را تقویت می‌کند که عملاً امام(ره) را در موزه  تاریخ می‌بینند؛ نه احترامی برای شخصیت امام قائلند و نه شعارهایش و نه آرمانهایش!»

مشاور فرهنگی و رسانه‌ای فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: «با توجه به سابقه عمل سیاسی آقای حسن خمینی، اگر نتوان از او انتظار تحلیل عمیق سیاسی داشت، اما از ایشان که همه داشته امروزش به سبب انتساب به روح‌الله کبیر است، دست کم می‌توان انتظار داشت با دشمنان خط و آرمان پدر بزرگ شریفشان همراهی نکند و آب به آسیاب دشمن نریزد.»

** هدف واقعی این جریان، قربانی کردن اعتبار آیت‌الله شبیری به‌پای “محمد‌ خاتمی” است

این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی کشورمان همچنین با ارائه تحلیلی از حملات اخیر یک جریان خاص به آیت‌الله یزدی گفت: می‌خواهند اعتبار آیت‌الله شبیری را برای مطامع خود قربانی کنند.

مقدم‌فر گفت: بصیرت آیت‌الله یزدی در تشخیص و شجاعت ایشان در اقدام، مورد توجه و میان خواص، همواره برجسته بوده است.

وی با یادآوری روشنگری‌های آیت‌الله یزدی در فتنه ۸۸، خاطرنشان کرد: ایشان در سال ۸۸ جزو اولین خواص بودند که در فضای غبارآلود آن زمان شجاعانه وارد میدان شده و با مایه گذاشتن از آبرو و اعتبار خود از رأی مردم، دفاع و از حیثیت نظام و جایگاه ولایت دفاع کردند. نقش‌آفرینی تاریخی ایشان ماندگار خواهد بود.

این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی راجع به نامه اخیر آیت‌الله یزدی نیز گفت: خیرخواهی ایشان در این نامه درباره یک مرجع محترم، مثال‌زدنی است. با اطلاعی که از شخصیت آقای شبیری زنجانی داریم انتظار آن است که شخص ایشان چنین نصایح دلسوزانه‌ای  را نه‌تنها مصداق جسارت به حریم‌شان نخواهند دانست، بلکه قاعدتاً از آن استقبال خواهند کرد.

مقدم‌فر در پاسخ به سؤالی درباره حملات پردامنه رسانه‌ای شخصیت‌های یک جناح سیاسی به آیت‌الله یزدی نیز گفت: “ریاکاری فرصت‌طلبانه”ی این جریان سیاسی حقیقتاً به یک ابتذال مداوم در عرصه سیاست تبدیل شده است؛ نگاه ابزاری مشمئزکننده‌ی این گروه به همه چیز و همه‌کس، حالا به آیت الله شبیری زنجانی رسیده و آنها که سال‌ها علیه فقه و فقاهت نوشته و گفته و حتی تقلید از مرجعیت را کار میمون‌ها توصیف می‌کردند؛ حالا ریاکارانه و متظاهرانه سینه‌‌چاک مرجعیت و استقلال مراجع شدند.

وی ادامه داد: نگاه پراگماتیستی به سیاست میان آنها که اعتقادی به امور ارزشی در سیاست و به‌طور کلی امور فردی و اجتماعی ندارند و تنها نفعی را که از آن حاصل می‌شود مدنظر می‌گیرند، میان برخی گروه‌های سیاسی در دنیا مرسوم است اما این جریانی که امروز ظاهراً در دفاع از آیت‌الله شبیری زنجانی به آیت‌الله یزدی می‌تازند، پراگماتیسم و عمل‌گرایی را هم به‌ابتذال کشاندند و نمی‌توانند نامی جز فرصت‌طلبان ریاکار بر خود حمل کنند.

مقدم‌فر با اشاره به سابقه تاریخی این جریان در سوءاستفاده از شخصیت‌ها گفت: سرگذشت اینها چنان عجیب و پرتناقض است که اگر یک جریان سیاسی باوجدان و نجابت چنین تناقضاتی در کارنامه‌اش داشت، برای حفظ حیثیتش میدان سیاست را بوسیده و از صحنه کنار می‌رفت اما آقایان پرمدعاتر از اینها هستند. اینها همان جریانی هستند که یک روز با لودر به خانه  آقای منتظری در قم حمله کرده و سال‌ها بعد ظاهرسازانه و منافقانه مقلد سیاسی‌اش شدند! زمانی آیت‌الله هاشمی را عملاً به مشارکت در قتل ده‌ها نویسنده و فعال سیاسی متهم می‌کردند و بعدها ریاکارانه او را قافله‌سالار دموکراسی خواندند، حالا پس از سال‌ها شوریدن و فحاشی به حوزه و مرجعیت، مدافع دروغین آیت‌الله شبیری شدند.

این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی خاطرنشان کرد: دغدغه و هدف واقعی این جریان نه حمایت از آیت‌الله شبیری زنجانی، بلکه قربانی کردن اعتبار و حیثیت ایشان به‌پای “محمد‌ خاتمی” از فتنه‌گران ارشد است، این‌چنین، ناجوانمردی، در حق آقای شبیری انصافاً تأسف‌برانگیز و محکوم است.

انتهای پیام/ سجاد بنام