پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

برخی دولتمردان ما در جریان مذاکرات هسته‌ای و هنگام زمینه سازی برای انعقاد برجام آشکار و پنهان توصیه می‌کردند که مراسم ۱۳ آبان را خیلی پررنگ نکنید تا بتوانیم به توافق خوب برسیم اما حالا نمی‌دانیم پاسخ آنها برای اینکه آمریکا ۱۳ آبان را نقطه شروع خیانت و خباثت‌های جدیدشان قرار داده‌اند چیست؟.

شهرام مهدوی‌مطلق طی یادداشتی با اشاره به نزدیک شدن به روز ۱۳ آبان آورده است: نگاه به یوم‌الله ۱۳ آبان نباید به یک گرامی داشت معمولی و مناسبتی باشد، تعمیق و تداوم حرکت های انقلابی و استکبارستیزی، همه نوعی ۱۳ آبان‌های مکرر تاریخ است، حتی می توان به درستی جریان عظیم پیاده روی و قیام جهانی اربعین و صحنه‌های عاشورایی بین نجف تا کربلا و بین الحرمین، این سال‌ها را در امتداد شجاعت متحیر کننده دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ۵۸ دانست چرا که اگر در آن روز تاریخی هیمنه پوشالی آمریکا در کارزار انقلاب دوم شکسته نمی‌شد کسی امروز نه باور می‌کرد و نه جرات داشت که در کنار سفارت آمریکا و در دل ائتلاف استکبار جهانی در خاک عراق با پای پیاده در رزمایش جهانی مستضعفین در روز اربعین شرکت نماید و شعار لبیک یا حسین سر دهد!.

کم نبودند و نیستند کسانی که از همان روز اول و حتی تاکنون در اقدام هوشمندانه دانشجویان انقلابی شبهه و تردید ایجاد کردند. اگر نبود مهر تایید امام انقلاب و آن هم با غلظت هر چه تمام تر به عنوان انقلاب دوم، مهم‌تر از انقلاب اول کسی را یارای مقابله با غوغاسالاری جریان ذی نفوذ وابسته لیبرال و سایر جریان‌های غافل در درون و بیرون نبود.

اما گذشت زمان و تجارب انبوه روزانه دشمنی های آمریکا  ثابت کرد که دشمنی آمریکا با ملت ایران مبنایی‌تر از آن چیزی است که دیگران فکر می‌کردند.

آمریکا با روحیه بیداری و خودباوری و اعتماد به نفس ملت ایران و با اساس تمدن ایرانی اسلامی  دشمنی و  سر ستیز دارد، حال چه موشک داشته باشیم و چه نداشته باشیم چه برجام و اف‌ای‌تی‌اف باشد و چه نباشد چه حقوق بشر باشد و چه نباشد و قص علی هذا ….

مگر در کودتای ۲۸ مرداد و سرنگونی دولت مصدق که به آمریکا اعتماد داشت، مگر در بلوکه کردن دارایی‌های ایران در بدو انقلاب، مگر در پناه دادن به شاه خائن و طراحی کودتای نوژه و عملیات دلتا در طبس، مگر در به تیربار بستن هواپیمای مسافربری ایران و …. ،مسئله هسته‌ای و موشکی و حقوق بشر و … در کار بود؟.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا یک اقدام معمولی نبود یک اقدام احساساتی و فاقد بینش نبود، هر چند که شبهه می کنند که در عرف بین‌الملل، سفارت کشور جز خاک کشور است و مصون از تعرض، اما وقتی که کشور میزبان بخشی از خاک خود را با کاربری سفارت و انجام امور دیپلماتیک به کشور دیگری واگذار می نماید کشور مهمان حق تغییر کاربری از اقدام  دیپلماتیک به کار جاسوسی و شنود و توطئه گری ندارد.

اگر اینگونه نبود علت سوختن و خرد کردن آن همه سند در هنگام درگیری‌ها توسط عوامل سفارت چه بود؟ علی رغم اینکه سندهای زیادی هم به دست آمد.

آنچه را که این روزها همگان در آینه عملکرد آمریکا می‌بینند ۳۰ سال پیش امام راحل ما در خشت‌های خام دیوارهای سفارت استکبار دیده بود که بارها فرمود آمریکا ام الفساد قرن شیطان بزرگ و دشمن شماره یک ملت است و هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید.

از این رو۱۳ آبان را نباید در یک روز خلاصه کرد چرا که در این روز در تاریخ انقلاب ما حوادث عبرت آموزی است که هر کدام خود منشاء  یک حرکت پیش برنده بودند و ۱۳ آبان ۵۸ عزت خواهی یک ملت بود که از آستین جوانان آن برای انتقام تاریخی از خیانت های آمریکا بیرون آمد و پرده تزویر جریان لیبرال را بالا زد.

اینک این روز باید روز بالا زدن پرده‌های تزویر مستکبرین داخلی هم باشد از این رو در یک تبلیغات روانی امسال این روز را نقطه آغازین خباثت‌های خود اعلام کرده‌اند هر چند که به گفته رییس جمهور محترم، آمریکایی‌ها هیچ اقدام دیگری برای ۱۳ آبان ندارند و هرچه در توان داشتند به میدان مبارزه علیه ملت ایران آوردند.

در این میان خوب به یاد داریم که  برخی از دولتمردان ما در جریان مذاکرات هسته‌ای و هنگام زمینه سازی برای انعقاد برجام آشکار و پنهان توصیه می‌کردند که مراسم ۱۳ آبان را خیلی پررنگ نکنید تا بتوانیم به توافق خوب برسیم اما حالا نمی‌دانیم پاسخ آنها برای اینکه آمریکا ۱۳ آبان را نقطه شروع خیانت و خباثت‌های جدیدشان قرار داده‌اند چیست؟ و نمی‌دانیم توصیه‌شان برای مراسم امسال چیست؟ اما یقینا حضور ملت ایران و خصوصا دانش آموزان و دانشجویان در ۱۳ آبان امسال پاسخ محکم تری به آمریکا و اعلام انزجار مجدد از استکبار اعم از داخلی  خارجی خواهد بود.

انتهای پیام/ی