پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل آموزش و پرورش ,روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمدو رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص اخبار مربوط به فوت یک دانش‌آموز بر اثر خوردن ساندویچ در یکی از شهرهای استان توضیحاتی دادند.

به گزارش ریواس جنوب هادی زارع‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در خصوص اخبار مربوط به فوت یک دانش‌آموز بر  اثر خوردن ساندویچ در یکی از شهرهای استان  کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: بر اساس آن چه که مدیر بهداشت آموزش و پرورش استان ما پی‌گیری کرده اظهار کرد این دانش‌آموز در خوابگاه کمیته امداد ساکن بوده است.

وی با شرح برخی جزییات دیگر گفت: خوابگاه‌های کمیته امداد زیر نظر آموزش و پرورش نیست و این دانش‌آموز که از مناطق محروم شهرستان بهمئی بوده عصر روز جمعه از منزل به خوابگاه کمیته امداد مراجعه می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: طبق آن چه که ما شنیده‌ایم این دانش‌آموز در همان شب جمعه ساندویچ در خوابگاه نخورده بود‌.

زارع‌پور افزود: هر چند که فوریت‌های پزشکی این خبر را داده‌اند اما برای اینکه به اصل موضوع پی برده شود باید منتظر گزارش پزشکی قانونی باشیم.

در ادامه به سراغ جلال پوران‌فر رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد رفتیم و از وی اصل ماجرا را پرسیدیم که وی گفت: اصل ماجرا چیز دیگری است که برخی رسانه‌ها از قول ما به این موضوع پرداخته‌اند.

وی گفت: اصل ماجرا این بوده که همراهان دانش‌آموز فوت شده به همکاران ما این گونه گفته‌اند که این دانش‌آموز بر اثر خوردن ساندویچ فوت کرده است در حالی که هنوز علت فوت این دانش‌آموز معلوم نیست و نمی‌توان علت فوت را به صورت قطعی خوردن ساندویچ دانست.

روابط عمومی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد هم در این زمینه توضیحاتی داده که در ادامه می آید:

 

به اطلاع می‌رساند این دانش‌آموز دختر که در پایه دهم تجربی تحصیل می‌کرد از فرزندان مددجوی تحت حمایت کمیته امداد است که از روز دوشنبه عصر تا دیروز مرخصی و به محل سکونت خود مراجعه کرده بود و دیروز (جمعه) ساعت ۱۹ عصر وارد خوابگاه دخترانه کمیته امداد شد، که در ساعت ۱۹: ۱۰ باحالت تهوع وی مربیان خوابگاه کمیته امداد سریعاً با اورژانس تماس گرفته و مربیان ضمن سؤالاتی از وی در مورد مصرف غذا یا داروی خاص، وی اشاره‌ای در این خصوص نکرده، و ساعت ۱۹: ۱۵ به اورژانس اعزام‌شده که متأسفانه با تلاش‌های انجام‌شده توسط گروه اورژانس نتیجه‌ای حاصل نشد و فوت نمود، ضمناً جهت مشخص شدن علت مرگ نامبرده اقدامات لازم توسط مراجع ذی‌صلاح انجام‌شده که هر نوع گمانه‌زنی در خصوص مرگ وی نادرست است و حتماً باید پزشکی قانونی در این خصوص اظهارنظر نماید. لذا مراتب جهت آگاهی و اطلاع عموم منتشر می‌گردد.

روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد