پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اکوانیان، مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری این استان با شفافیت از مشکلات یک سرمایه‌گذار در گچساران گفت و افزود: آقای استاندار، فرماندار شما مانع از اجرای طرح آقای براتی است من نمی‌توانم مثل بقیه شفاف حرف نزنم.؛ احمدی با قدردانی از این شفافیت از گوهرگانی توضیح خواست؛ توضیحی که نه اکوانیان و نه سرمایه‌گذار آن را نپذیرفتند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از کبنا، جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست علی محمد احمدی استاندار و با حضور غضنفر آرام مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، جعفر گوهرگانی معاون امور اقتصادی و مدیران کل دستگاه‌های دولتی برگزار شد.

احمدی و آرام

آرام مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این جلسه با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین و فرا رسیدن شهادت امام رضا (ع) و رحلت پیامبر اکرم (ص)، اظهار کرد: در مرکز خدمات سرمایه گذاری طرح‌های سرمایه گذاری و اشتغالزایی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا روند صدور مجوزها به سهولت انجام بگیرد و کارآفرین و سرمایه گذاری در بروکراسی اداری گیر نیفتد.

آرام گفت: در این جلسه ۲۰ طرح مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مشکلات آنها با حضور استاندار و دستور ویژه ایشان برطرف و بر مدار پیشرفت قرار بگیرند.

در ادامه این جلسه طرح‌های سرمایه گذاری و اشتغالزایی یکی یکی مورد بحث و بررسی قرار می‌گرفتند. یکی از این طرح‌ها مربوط به آقای براتی بود که سال ۸۹ تا ۹۱ این سرمایه گذار توانست مجوز کارخانه شن و ماسه و ملات خشک را بگیرد.این کارخانه در سال ۹۱ مجوز گرفت و سرمایه گذار از همان سال تاکنون برای دریافت تسهیلات می‌دود، اما گویا مسائل منطقه‌ای، قومی، سیاسی در جلوی این کارآفرین چنان سنگی گذاشته است که برای برداشتن آن ۶ سال تلاش می‌کند.

اکوانیان مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آقای استاندار من کاملاً در جریان این مسائل هستم.
اکوانیان توضیحات کامل را در باره این طرح داد و گفت: من شفاف صحبت می‌کنم، اما دیگران مسائل را می‌پوشند. آقای فرماندار مانع این طرح شده است ولی من دلیل این ممانعت را نمی‌دانم و چیزی هم کتبا به ما اعلام نکردند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شفافیت اکوانیان مدیر اراضی جهاد کشاورزی استان تشکر کرد و گفت: آقای گوهرگانی چرا فرماندار مخالفت می‌کند. گوهرگانی هم توضیحاتی داد که نه سرمایه گذار آن را پذیرفت و نه اکوانیان تایید کرد.

احمدی گفت: اگر منطقه ویژه باشد، حق با فرماندار است.

در ادامه براتی سرمایه گذار گفت: من تمام مجوزهای لازم از جمله مجوز زیست محیطی را گرفته‌ام. و زمین کارخانه تا پتروشیمی هزار و ۴۰۰ متر فاصله دارد.
وی گفت: این زمین ملک پدری هم بوده است، و سال ۹۱ مجوز احداث کارخانه را گرفتم و تا الان به بنده اجازه فعالیت نمی‌دهند و تسهیلات هم به بنده نمی‌دهند و تنها به دلیل این است که بنده بویراحمدی هستم.

انتهای پیام/د