پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز در شرایطی در حال برگزاری است که پس از دست‌کم دوبار تذکر منشی هیأت رئیسه، سرانجام به دلیل افتادن از حد نصاب تعداد حاضرین، دچار وقفه شد.

 به گزارش ریواس جنوب، در حین برگزاری جلسه امروز شورای شهر شیراز، چندین بار سولماز دهقانی منشی هیأت رئیسه نسبت به «از حد نصاب افتادن تعداد حاضرین» تذکر می‌داد.

سرانجام در میانه‌ی بحث چالشی و مهم در موضوع طرح «راه‌اندازی شفافیت شهرداری شیراز»، با خروج لیلا دودمان و سینا بنی‌زمانی، جلسه از رسمیت افتاد و با تذکر دوباره‌ی دهقانی، رئیس جلسه‌ی امروز شورا، ۲۰ دقیقه تنفس اجباری اعلام کرد.

نکته جالب آنجا بود که پس از بازگشت نسبتاً طولانی دو عضو خارج‌شده از صحن، دودمان در شروع مجدد جلسه نیز ضمن گلایه از فشارها برای بازگشت او از مسیر بیمارستان(!)، با توجه به حضور بنی‌زمانی و رسمیت یافتن جلسه، مجدداً از صحن خارج شد.

گفتنی است در جلسه امروز احمدرضا دستغیب رئیس شورای شهر در مأموریت به سر می‌برد و احمد تنوری عضو این شورا -مانند تعداد زیادی از جلسات دیگر شورا- حضور ندارد.

مهدی حاجتی نیز پس از آزادی موقت از بازداشت، همچنان اجازه‌ی ورود به جلسات شورا را نیافته است.

به نظر می‌رسد این اتفاقات در رأس مدیریتی کلان‌شهر شیراز، در شرایط حساس کنونی طبیعی نیست و مدیران شورا باید برای جدی‌تر شدن جلسات شورا و گذر از برخی مسائل اولیه، تدبیر اساسی بیندیشند.

انتهای پیام/ سجاد بنام