پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یک سامانه بارشی همراه با باد، تگرگ و رعد و برق، از فردا سه‌شنبه ۱۵ آبان به مدت سه روز، نقاط مختلف استان فارس را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 به گزارش ریواس جنوب و بنا بر اعلام «روح‌الله هنرپیشه» کارشناس اداره کل هواشناسی استان فارس، فردا سه‌شنبه، آسمان فارس در قسمت‌های شمالی، شمال غربی و غربی و به صورت ضعیف‌تر در مرکزی بارانی است.

بر اساس پیش‌بینی‌ها، بارندگی در مناطق شمال غربی استان، قابل ملاحظه است.

همچنین در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه نیز بارش باران، گاهی رعد و برق و احتمال بارش برف در ارتفاعات پیش‌بینی شده است.

** هشدار مدیریت بحران استانداری فارس

در همین حال مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با هشدار نسبت به احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و آبگرفتگی معابر، اظهار داشت: بنا به گزارش اداره کل هواشناسی، به همه نهادها، ارگان ها، فرمانداری ها، شهرداری‌ها برای آمادگی در خصوص وضعیت جوی، اعلام هشدار شده است.

رحیم آزادی تصریح کرد: در نقاط شمالی استان، بویژه شمال غربی بارش باران، باد شدید، بارش تگرگ، گاهی رعد و برق، و احتمال بارش برف در ارتفاعات نیز پیش بینی شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس اضافه کرد: در نواحی مرکزی بارش‌ها به صورت خفیف‌تر خواهد بود و به علت رگبار باران، در نواحی یاد شده احتمال آبگرفتگی معابر و به تبع آن ایجاد لغزندگی در جاده‌ها وجود دارد.

وی بیان کرد: به دلیل فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی و غربی در روز‌های سه شنبه ۱۵ آبان ماه و چهارشنبه ۱۶ آبان، شرایطی برای سیلابی شدن مسیل‌ها و نواحی یاد شده مهیا می‌شود.

آزادی افزود: با توجه به شرایط مذکور، توصیه می‌شود کشاورزان، دامداران، عشایر و روستائیان از چرای دام در مناطق مرتفع و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

انتهای پیام/ زهرا محمدی