پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی استان فارس گفت: متأسفانه علی‌رغم تخفیف ۱۰۰ درصدی عوارض شهرداری و خدمات فنی و مهندسی سازمان‌های نظام مهندسی شهروندان استان تمایلی به اصلاح بافت فرسوده نشان نمی‌دهند.

 به گزارش ریواس جنوب، مهندس عبدالله اسماعیلی در حاشیه‌ی نشست شورای اسلامی استان فارس که با حضور معاون عمرانی استاندار برگزار شد، اظهار داشت: برخی شهرداری‌های استان عوارض اخذ پروانه ساختمانی را تا ۱۰۰ درصد کاهش داده‌اند و نمایندگی‌های نظام مهندسی ساختمان در شهرستان‌ها نیز هزینه‌ی طراحی و نظارت را با تخفیف‌های ۵۰ درصدی ارائه کرده‌اند، اما همچنان شاهد عدم اصلاح بافت فرسوده شهرهای استان هستیم.

وی تصریح کرد: در حالیکه این موضوع در قالب مقاوم‌سازی در روستاهای فارس در شرایط مطلوبی در حال انجام است، شهرهای مختلف استان با مشکل عدم مراجعه و استقبال شهروندان مواجه هستند.

نماینده شهرستان جهرم در شورای اسلامی استان فارس، وضعیت بد اقتصادی مردم، مشکلات مربوط به بانک‌ها و سود بالای تسهیلات ارائه‌شده و عدم زمان‌بندی مناسب از سوی شهرداری‌ها را ازجمله دلایل عدم استقبال مردم استانی خصوصاً شهرستان‌ها برای صدور مجوزها عنوان کرد.

اسماعیلی در پایان از عموم شهروندان، مجموعه فنی و عمرانی استان و شهرداران درخواست کرد که تمام تلاش خود را جهت رفع موانع و اصلاح بافت‌های فرسوده شهرها به کار گیرند.

انتهای پیام/ سجاد بنام