پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جاده ی ورودی قبرستان جدید شهر دهدشت همواره با گلایه های شهروندان روبه رو بوده است و علی رغم گزارشی در همین زمینه که در این پایگاه خبری منتشر شد(کلیک کنید) گویا هیچ کس قصد پاسخگویی به افکار عمومی ندارد.

به گزارش ریواس جنوب مشاهدات خبرنگار ریواس جنوب و همچنین تماس های مردم حاکی از ورودی تنگ و کم عرض و همراه با چاله و چوله های فراوان در مسیر حدودا دو کیلومتری جاده ی منتهی به قبرستان جدید دهدشت است.

این جاده آنچنان برای ایجاد ترافیک مناسب است که با هر مراسمی در آن قبرستان،شهروندان باید وقتی دو برابر زمان عادی برای خود در نظر بگیرند.

از آنجا که مراسمات تشییع و تدفین جز برنامه های همیشگی مردم برخی از استان ها است، می طلبد که نسبت به سازماندهی قبرستان ها تدابیر ویژه ای اتخاذ شود.

پلیس راهنمایی و رانندگی هم باید در جنین ساعاتی در قبرستان ها حضوری فعال داشته باشد؛ موضوعی که در بسیاری از ترافیک های طولانی قبرستان دهدشت با وجود فاصله ی  تنها چند کیلومتری پلیس راهنمایی و رانندگی با این محور رعایت نمی شود!

گرچه تقریبا اکثر قبرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد دارای نواقصاتی هستد اما داستان قبرستان دهدشت تا حدودی متفاوت است که انتظار است شهرداری دهدشت نسبت به موضوعاتی که با اعصاب و احساسات مردم مرتبط است حساسیت بیشتری به خرج دهد.

هیچ گونه مدیریتی در این قبرستان صورت نمی گیرد و حتی پارکینگ هایی که برای این مکان در نظر گرفته شد با عدم نظارت کافی و به نیز عدم فرهنگ درست رانندگی به موضوعی خودمختار برای پارک کردن توسط رانندگان بدل شده است.

عدم مدیریت موجب می شود تا در روزهایی که دو میت باید تشییع شود گرفتاری ها و بی برنامه گی ها دوچندان شود که قطعا دردسر شهروندان بیشتر می شود.

گل آلود شدن حاشیه ی کنار جاده ی آسفالت شده باعث ایجاد خطرات ده چندان و گیر افتادن خودروها در گلو لای می شود.

شبیه دریاچه شدن محوطه ی این قبرستان در هنگام بارندگی هم از دیگر مشکلات این قبرستان است.

طبیعتا در قبرستان ها و عزادارای ها،حادث شدن یک خطر برای مردم  داغدار دور از انتظار نیست،پس با فرض وقوع این اتفاق و با وجود چنین ترافیک های طولانی که هیچ کس هم نیست تا مدیریت کند و به آن پایان دهد چه کسی جوابگوی خطرات احتمالی خواهد بود؟

شاید مجزا کردن درب های ورود و خروج این مکان و افزایش آنها بتواند یکی از راهکارهای موقتی و کوتاه مدت برطرف کردن گوشه ای از مشکلات باشد.

شهرداری دهدشت باید به این بحران که بحران کمی هم نیست و حداقل هفته ای یک بار برای جماعت بیشماری اتفاق می افتد چاره ای فوری بیندیشد.