پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یکی از مدیران ارشد و سابق شهرداری یاسوج در دوران مدیریت خود با سواستفاده از موقعیت شغلی‌اش دست به یک ویژه‌خواری بزرگ زد!

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، یکی از مدیران ارشد شهرداری یاسوج در سال‌های گذشته با شناسایی زمین‌های شهری “پِرت” و بدون صاحب و زمین‌هایی که به صورت “قناس” در گوشه گوشه شهر یاسوج وجود داشت، آن‌ها را به نام خود سند زده است.

فساد

این فرد گاها نیز با اطلاع از وضعیت و کاربری یک ملک در آینده، اقدام به خریداری آن با قیمت پایین می‌کرد تا از این طریق نیز به مطامع خود برسد.

وی که به واسطه شغلش در شهرداری از رانت اطلاعاتی بالایی برخوردار بود، زمین‌هایی را خرید و تصاحب می‌کرد که در نگاه اول ارزش اقتصادی چندانی نداشتند و دارای متراژ بسیار کمی هم بودند، اما اکنون دارای موقعیت و ارزش اقتصادی بالایی هستند و این فرد از این طریق، پول هنگفتی به جیب زده است.

این اطلاعات در تحقیقات خبرنگار ریواس جنوب تا حد زیادی اثبات شده است اما انتظار می‌رود که دستگاه‌های نظارتی با ورود به این موضوع و استفاده از این سرنخ، زمین‌های مورد نظر را در صورتی که به این شکل در تملک این کارمند صاحب مقام هستند، به بیت‌المال برگردانند و آن را شفاف هم به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

از دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که رویکرد شفافی را در مبارزه با هر نوع فساد و رانت‌خواری آغاز کرده است، نیز انتظار می‌رود که به این موضوع ورود کند و با حمایت رئیس‌کل دادگستری چنانچه این ویژه‌خواری بزرگ صحت داشته باشد، با آن برخورد کند.

ریواس جنوب در راستای مبارزه با فساد و زمین‌خواری، اطلاعات و سرنخ‌های بیشتری را در این حوزه منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام/بنام-ک