پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه، گفت: روز ۲۴ آبان ماه به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی عضویت در کتابخانه‌های عمومی شهرستان رایگان خواهد بود.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از فارس، عیسی روح‌الامین ظهر امروز در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی، از برگزاری ویژه برنامه‌های این هفته خبر داد.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه، گفت: نشست‌های کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی و مدارس شهرستان برگزار خواهد شد.

وی، تورهای بازدید دانش‌آموزان و معلمان از کتابخانه‌ها را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: روز ۲۴ آبان به مناسبت آغاز این هفته، نامنویسی عضویت در کتابخانه‌های عمومی رایگان است.

روح‌الامین، تصریح کرد: مسابقه نویسندگی نوجوانان با عنوان «چرا به کتابخانه رفتم» و بهترین خاطره از کتابخانه برگزار می‌شود.

وی، همچنین از توزیع بروشور با موضوع اهمیت کتابخوانی، تبیین فرهنگ مطالعه در مدارس و برگزاری کلاس‌های نقاشی و قصه‌گویی به نمونه‌های دیگری از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا طی هفته کتاب و کتابخوانی نام برد.

سید ایرج کاظمی‌جو در این نشست، از بی‌توجهی مدیران عضو نسبت به نشست‌های انجمن انتقاد کرد و گفت: انجمن کتابخانه‌ در نگاه این مدیران حائز اهمیت نیست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه، تصریح کرد: در نشست گذشته این انجمن، فرماندار به نماینده مدیران تذکر داده بود اما در این نشست هم می‌بینیم مدیری شرکت نکرده و نماینده فرستادند.

کاظمی‌جو، با بیان اینکه بخش زیادی از وقت نشست به بررسی مصوبه‌های تکراری اختصاص داده می‌شود، گفت: وقتی یک موضوعی مصوب می‌شود یا عملی شده یا نشده که در چرایی عدم اجرایی شدن مصوبه باید علامت سؤال گذاشت.

وی، با اشاره به اینکه بحث سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری موضوع ثابت انجمن شده است، گفت: این موضوع قانونی یک بار برای همیشه به نتیجه برسد تا مجبور نباشیم در همه نشست‌ها روی این موضوع بحث کنیم.

کاظمی‌جو، افزود: انجمن مطالعه مفید نشستی برای تبادل‌نظر و ارائه راهکار پیرامون چگونگی ارتقای سرانه مطالعه و ترغیب به کتابخوانی است، دیگر بحث‌ها بین ادارات حل و فصل شود و به این نشست کشانده نشود.

این مسؤول، اظهار داشت: ایده، طرح و خلاقیت در روی آوردن به مطالعه را می‌توان از مغازه‌ها شروع کرد؛ در واحدهای فروش پر رفت و آمد هر صنفی، ایستگاه مطالعه‌ای نصب  و بخش مجزایی از کتاب‌ها در معرض دید مشتریان قرار داده شود تا با مطالعه آن نسبت به خرید و کتابخوانی ترغیب شوند.