پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده شهرستان زرین‌دشت در شورای اسلامی استان فارس با اظهار تأسف نسبت به سوانح رانندگی پرشمار در محور فسا به زرین‌دشت، خواستار توجه جدی به پروژه‌ی راه «جوخاری» شد.

جعفر آزادی- نماینده زرین‌دشت در شورای اسلامی فارس

 به گزارش ریواس جنوب، جعفر آزادی در نشست شورای اسلامی استان فارس که با حضور معاون عمرانی استاندار برگزار شد، مهمترین مشکل شهرستان زرین‌دشت در حوزه عمرانی را پروژه‌ی راه جوخاری عنوان کرد و گفت: این محور که از شهرستان فسا آغاز می‌شود و به زرین‌دشت منتهی می‌شود، هم از لحاظ تقویت راه‌های استان و کاهش تصادفات و هم از لحاظ اقتصادی اثر زیادی بر جای خواهد گذاشت.

وی با اظهار تأسف نسبت به آمار بالای تصادفات رانندگی در کشور، گفت: اینکه در کشور ما هر روز ۴۵ نفر را در جاده‌ها از دست می‌دهیم آمار بسیار تأسف‌باری است و در مسیر شهرستان‌های فسا و زرین‌دشت نیز متأسفانه جوانان زیادی را در سوانح رانندگی از دست دادیم.

آزادی در پایان خاطرنشان کرد: اگرچه مسؤولان و نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت در حال پیگیری و تلاش برای تکمیل این پروژه هستند اما از مسؤولان استانداری توقع داریم برای تسریع در پیشرفت این پروژه همت بیشتری را به خرج دهند.

** پروژه جوخاری، راه میان‌بر چند شهر و استان

 گفتنی است شهریورماه سال گذشته، عملیات احداث راه ارتباطی دبیران – زرین‌دشت به فسا موسوم به جاده جوخاری، در دو فاز ۷ و ۹ کیلومتری کلنگ‌زنی شد.

عملیات فاز نخست به طول ۹ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال آغاز شده بود که بنا بر وعده‌ی فیروز تکاور، مدیرکل راه و شهرسازی فارس، باید تا کمتر از ۱۰ ماه دیگر به بهره‌برداری برسد.

همزمان عملیات اجرایی قطعه دوم این راه نیز به طول ۷ کیلومتر از سمت احمدآباد فسا در حال انجام است.

این راه میانبر، قابلیت اتصال شهرستان‌های فسا، زرین‌دشت، لارستان و بندرعباس مرکز استان هرمزگان را دارا است.

انتهای پیام/ سجاد بنام