پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سرپرست کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد، از برگزاری بیش از ۴۴۰ برنامه متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی این استان همزمان با هفته کتاب خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب به تقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد، یاسر رحیمیان، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت مقام کتاب، کتابخوانی و کتابدار، گفت: این هفته فرصت مناسبی برای ارج نهادن به زحمات کسانی است که افتخار خادمی کتاب و کتابخانه را دارند و هدف از گرامیداشت این روز، ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه و تشویق فعالان عرصه کتاب و کتابخانه است.

یاسر رحیمیان با اشاره به جایگاه و اهمیت کتاب در جامعه اظهار داشت: بر اهمیت کتاب و مطالعه در قرآن و در دین اسلام تاکید شده است و اولیا و انبیا و امامان معصوم بارها بر اهمیت خواندن کتاب و مطالعه در خانواده و جامعه سفارش کرده اند.

رحیمیان با اشاره به شعار هفته کتاب «حال خوش خواندن»، ویژه برنامه های این هفته را در استان حول محور این شعار دانست و تصریح کرد: تبلیغات محیطی، برگزاری نمایشگاه کتاب در تمامی شهرستان های استان، نواخته شدن زنگ مطالعه در برخی مدارس با همکاری آموزش و پرورش، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب، برگزاری مسابقات کتاب خوانی به صورت مکتوب، جمع خوانی کتاب و بازدیدهای دانش آموزی از جمله برنامه های هفته کتاب خواهد بود.

وی با بیان اینکه در این هفته ویژه برنامه هایی نیز برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: برگزاری جلسات قصه خوانی و روخوانی کتاب با حضور اعضای کودک و خانواده های آن ها، بازدید مدارس از کتابخانه ها در یک روز خاص و مسابقات نقاشی ویژه کودکان از جمله این برنامه ها خواهد بود.

سرپرست کتابخانه های عمومی استان همچنین بیان کرد: در تاریخ ۲۴ آبان ثبت نام رایگان در تمامی کتابخانه های عمومی استان انجام می شود و کتابخانه های عمومی استان در این هفته به ارائه خدمات ویژه به اقشار مختلف به ویژه نابینایان، اصناف، دانشجویان و دانش آموزان اقدام می کنند.

حضور کارشناسان اداره کل در مدارس به جهت ترویج و تشویق دانش آموزان به کتابخوانی و همچنین امکان بازدید مدارس، مساجد، مراکز آموزشی و واحدهای تولیدی و صنعتی از کتابخانه ها در این هفته فراهم می شود.

وی خواستار همکاری سایر دستگاه های فرهنگی استان شد و گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویر احمد آمادگی دارد تا برنامه های این دوره از هفته کتاب در استان را با مشارکت دستگاه ها، نهادها و همچنین در صورت تمایل با حضور فعالان فرهنگی در بخش خصوصی اجرا کند.

گفتنی است، دیدار با برخی مسئولان استان، چهره های فرهنگی و مذهبی و همچنین تجلیل خادمان کتاب و کتابخوانی در مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در روز ۳۰ آبان از دیگر برنامه های هفته کتاب در کهگیلویه و بویراحمد است.

انتهای پیام/ د