پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه بزرگ با بیان اینکه وقتی مسئولی کشوری به استان می‌آید باید خواسته‌ها را اولویت‌بندی و کارشناسی ارائه کنیم، گفت: وقتی یک شهرداری حقوق عقب مانده ۷ ماهه دارد، ما باید به دنبال خودروی آتش نشانی برای روستاهای بالای ۳۰ خانوار باشیم؟معلوم است تا ۱۵۰ سال دیگر هم محقق نمی‌شود!عدل هاشمی پیرامون روحیه لری و شجاعت رئیس سازمان همیاری شهرداری‌های کشور نیز شوخی‌های معناداری داشت. 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج نشست دهیاران و شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده و نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا و جمعی از مدیران ارشد در ساختمان دولت برگزار شد.

کبنا، از این نشست گزارش داد که عدل هاشمی‌پور صبح امروز در این نشست با بیان اینکه من آدم رک گو و گاها هم با صراحت لهجه حرف‌هایم را می‌زنم، اظهار کرد: آقای «جمالی‌نژاد» رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور اگر باروحیه اصفهانی اینجا می‌خواهید تصمیم بگیرید تا من صحبت نکنم، اما اگر شجاعانه و لُری می‌خواهید تصمیم بگیرید تا من ادامه بدهم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به این سخن هاشمی‌پور با لحن شوخی گفت: به ما که چیزی نمی‌خواهی بگویی که هاشمی‌پور بیان کرد: نه شما در امان هستید.
برای اینکه آقای دکتر «جمالی‌نژاد» شجاعانه و لُری تصمیم بگیرد صلوات بفرستید.

هاشمی‌پور با لحن شوخی خطاب به رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور مبنی بر اینکه «بنده با روحیه اصفهانی از یزد آمده‌ام»، گفت: این‌که دیگر وامصیبتا.

هاشمی‌پور در ادامه افزود: بنده ۵ شش سالی سختی‌های شهرداری‌ها را واقعاً تحمل کرده‌ام و ۶ سال شهردار بوده‌ام، هم دهیاری‌ها را خوب می‌شناسم و هم مشکلاتشان را می‌دانم.

ابتدا مشکلات را از خودمان بگوییم تا کنون من ندیده‌ام که چهره ملی به استان بیاید و دوستانی که صحبت می‌کنند دسته‌بندی‌شده صحبت کنند و اولویت‌بندی کرده باشند کارشناسی شده حرف بزنند خواسته‌مان خواسته معقول باشد مطابق با شرایط موجود کشور باشد، منابع محدود دولت را در نظر بگیرد و فشارهای اقتصادی که بر گرده‌ی مردم هم در نظر بگیریم و چهارتا خواسته درست‌وحسابی برای استانمان داشته باشیم.

شروع می‌کنیم از آن بالا آتش‌نشانی برای روستای ۳۰ خانوار خواستاریم خوب تا ۱۵۰ سال هم این خواسته واقعاً عملی می‌شود، با برنامه و با حساب‌وکتاب حرف بزنید، کارشناسی شده حرف بزنید وقتمان را اینجا تلف می‌کنیم، باید یک تجدیدنظری در برخوردمان و خواسته‌هایمان داشته باشیم.

مشکلات شهرداری‌ها یک بررسی دقیقی باید صورت بگیرد، این‌طوری نیست که در این جلسه آن بار سنگینی که بر گرده‌ی شهرداری‌ها است به‌راحتی در این جلسه تصمیم گرفت، تیم کارشناسی مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد را بررسی کند و مطابق با اولویت دسته‌بندی شود و مطابق اولویت به استان کمک کنید.

وقتی در شهرداری حقوق عقب‌مانده ۷ ماهه را داریم، پرنسل خدمات شهری واقعاً انگیزه برای کار کردن دارند؟

اول دنبال ماشین آتش‌نشانی هستیم یا دنبال پرداخت حقوق خدمات شهری هستیم؟

الآن دیگر پروژه‌های جدید در شهرداری با شرایط موجود دیگر معنا ندارد، ما همین وضعیت موجود را باید حفظ کنیم این پرسنل را باید سرپا نگه‌داریم تا بتوانند خدمات شهری را درست انجام دهند.

برویم کمربندی را از نو شروع کنیم کلنگ بزنیم و بعد هم شما آقای «جمالی‌نژاد» قیر رایگان را در اختیار شهرداری‌ها بگذاری تا روی این خیابان‌ها را سیاه کنند، مردم دیگر از خیابان‌های پر چاله‌‌وچوله و آسفالت‌های فرسوده بیزار شده‌اند این‌که دیگر برای دولت و وزارت کشور راحت است.

هر مهمانی که به خیابان‌های شهر ما می‌آید می‌گوید این ورودی‌ها شهر شماست و این چه شهری است؟ شهرداری‌ها با قیر رایگان می‌توانند خیلی از مشکلاتشان را حل کنند.

آقای «جمالی‌نژاد» یک کارگروه تخصصی برای استان مشخص کنید تا سفرتان در استان کهگیلویه و بویراحمد خروجی مثبت داشته باشد.

نشست سازمان همیاری شهرداری

انتهای پیام/د