پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نشستی با حضور رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور دست روی یک معضل اساسی در این استان قرار داد و گفت: شوراهای شهر در این استان در جزئی‌ترین کارها هم دخالت می‌کنند و افسار کار را از شهرداری‌ها گرفته‌اند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سید حسین کاظمی در نشست شهرداری‌ها و دهیاران استان کهگیلویه و بویراحمد با رئیس سازمانی شهرداری‌های کشور گفت: شوراهای شهر در این استان با دخالت‌های بی‌جا افسار کار را در شهرداری‌ها در دست گرفته‌اند.

کاظمی اظهار داشت: شوراهای شهر با دخالت در امور اجرایی شهرداری‌ها افسار کار را در دست گرفته‌اند در حالی حق دخالت در امورات را ندارند.
وی با تأکید بر اینکه طبق بررسی‌های انجام‌شده شوراهای شهر در جزئی‌ترین امور اجرایی دخالت می‌کنند، عنوان کرد: قانون وظایف شورا و شهرداری را مشخص کرده و هرکدام باید به وظیفه خود عمل کنند.

کاظمی با اشاره به اینکه تنها شهرهای یاسوج، دوگنبدان، دهدشت، سی‌سخت، لنده، چرام و باشت طرح جامع تفصیلی دارند، ابراز کرد: شهرهای مادوان، چیتاب و پاتاوه هنوز با طرح هادی روستایی اداره می‌شوند و شهرهای دیگر استان نیز با طرح تفصیلی جلو می‌روند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه نقشه شهرسازی در شهرهای استان بهنگام نیست، ادامه داد: اعتبارات شهرداری‌های استان ۳۲ درصد کاهش داشته است.

کاظمی بیان کرد: طرح‌های تفصیلی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد بیشتر شبیه یک نقاشی خوب است به‌گونه‌ای که سرانه‌ها در دهه ۶۰ یاسوج بسیار مطلوب‌تر از شرایط فعلی است.

وی بابیان اینکه شهر مادوان یک سانتی‌متر فضای سبز ندارد و کوچه‌های با عرض ۸ متری و طول یک کیلومتر فراوان دارد، ادامه داد: عدم رعایت جرائم و حفظ اراضی منابع ملی در کنار شهرها به یک معضل تبدیل‌شده است.

انتهای پیام/د