پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

علی‌محمد احمدی در نشست دهیاران و شهرداری‌های استان که با حضور معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد، با تاکید بر بازنگری در قوانین شهری و روستایی گفت: به عنوان استاندار دغدغه گچساران، دهدشت، بویراحمد و سایر شهرستان‌ها را دارم، اما تا زمانی که نظام توزیع اعتبار ضابطه‌مند و قانونمند نشود مشکلات حل نمی‌شود.

به گزارش ریواس جنوب ازیاسوج، به نقل از فارس، استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بیشتر ساز و کار کشور برای اعتبارات، ساز و کار چانه‌زنی است که این باعث می‌شود حق استان‌هایی که از لابی برخوردار نیستند ضایع شود.

وی به مدیریت پسماند برای حفظ محیط زیست اشاره کرد و گفت: در بازیافت زباله‌ها مشکل جدی داریم که در این زمینه به ما کمک کنید تا ثروت نسل‌های آینده بی‌رحمانه از بین نرود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سیما و منظر شهری و مبلمان شهری توسعه پیدا کند و از جایگاه ملی برای یکپارچه‌سازی سیما و‌ منظر شهری استفاده شود، شهرداری‌ها فاقد درآمد پایدار هستند که در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

احمدی در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: ما مدیریت در روستاها را رها کردیم در مرکز استان، استاندار و فرماندار برای رسیدگی به مشکلات مردم هستند اما برای استانی که ۴۰ درصد جمعیت روستایی را دارد متولی که متناسب با اختیار مسوولیت داشته باشند نیست.

وی تصریح کرد: توزیع اعتبارات ملی متناسب با جمعیت روستایی دیده شود.

انتهای پیام/د