پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از خسارت شدید بارندگی‌های اخیر به ابنیه و تاسیسات و راه‌های روستایی این استان خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، وحید محمدی‌تبار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص آخرین وضعیت بارندگی در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: بارندگی شدیدی را هم اکنون در نقاط مختلف استان داریم به نحوی که تاکنون به اندازه نیمی از بارندگی سال قبل در استان در همین بارش اخیر گزارش بارندگی داشته‌ایم.

محمدی تبار

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در برخی نقاط بالاتر از ۱۲۰ میلی‌متر بارندگی در سطح استان داشته‌ایم افزود: بارندگی تاکنون خسارت‌های زیادی به راه‌ها و ابنیه و تاسیسات به خصوص در مناطق روستایی وارد کرده است.

این مسؤول با اشاره به آبگرفتگی در سطح معابر در شهرهای مختلف استان به خصوص در شهر یاسوج افزود: شهرداری یاسوج با چند اکیپ مشغول به این کار است و بارش‌ به قدری شدید است که آبگرفتگی معابر امری طبیعی است.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر نمی‌توانیم پاسخگوی میزان خسارات وارده باشیم افزود: این کار باید بعد از پایان بارندگی‌ها صورت گیرد و در حال حاضر با چنین وضعیت بارشی نباید توقع برآورد خسارت‌ها از ما شود چرا که کار کارشناسی همیشه بعد از پایان بارندگی صورت می‌گیرد.

این مسؤول در مورد زلزله شب گذشته یاسوج هم گفت که تاکنون در این خصوص گزارشی مبنی بر خسارت نداشته‌ایم.

محمدی‌تبار افزود: توصیه ما به مردم این است که از ترددها و مسافرت‌های غیر ضروری پرهیز نموده و موارد ایمنی را در سطح معابر و جاده‌ها کاملا رعایت کنند.

وی گفت: با تلفن ۰۷۴۳۳۲۳۰۹۱۱ کشیک اداره بحران پاسخگوی مشکلات مردم در سراسر نقاط استان هستیم.

این مسؤول افزود: همه دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادرسان استان آمادگی کامل داشته و کشیک آن‌ها برای پاسخگویی و رفع مشکل احتمالی در آمادگی کامل به سر می‌برند.

انتهای پیام/د