پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده بخش خصوصی در استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از برخی تصمیمات غیرکارشناسی در این استان گفت: استاندار اسبق، شبانه دستور جابه‌جایی کارخانه‌های شن و ماسه را داد و اکنون سرنوشت غم‌انگیزی دارند؛ او به جزئیات بیشتری در این زمینه اشاره کرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، طرح مشکل نبود بازار برای یک کارخانه‌دار شن و ماسه در دلی‌بجک و عدم استفاده از معدن لاشه از سوی بهره‌بردار در شورای معادن استان کهگیلویه و بویراحمد، کافی بود تا جبار کیانی لب به سخن بگشاید و از حق تضییع شده کارخانجات تبعیدی به منطقه دلی‌بجک – به تعبیر خودش- دفاع کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی یاسوج در این شورا با بیان اینکه سرنوشت غم‌انگیزی را برای شن و ماسه‌های دلی‌بجک رقم زدیم، گفت: در آن دوره یک دستور حاکمیتی بود و با اجبار، دستور دادند تا کارخانه‌جات شن و ماسه به صورت شبانه از رودخانه بشار به منطقه دلی‌بجک “بار” کنند.

شن و ماسه

کیانی با بیان اینکه اصل نجات رودخانه بشار کار درستی است و حرفی روی آن نیست، افزود: نمی‌شود برای حل یک مشکل، مشکلاتی به مراتب بیشتر درست کنیم و تولیدکننده و سرمایه‌گذاران را زمین‌گیر کنیم.

وی گفت: حالا با این‌ها هم که کاری نداشته باشیم، گویا کار ما در این استان برعکس است و هرجا مواد اولیه ارزان است، قیمت مصالح راگران‌تر می‌کنیم و هر جا هم مواد اولیه گران‌تر است، مصالح تولیدی را ارزان‌تر قیمت‌گذاری می‌کنیم.

نماینده بخش خصوصی توضیح داد: قیمت مصالح رودخانه‌ای –شن و ماسه- که فقط یک لودر بار می‌زند، دو برابر قیمت ن و ماسه‌ای است که در دلی‌بجک با کندن کوه و خون دل خوردن تولید می‌شود و این اجحاف است.

کیانی ادامه داد: کف رودخانه که انفال است و منتعلق به همه انسان‌ها است را مفت و مجانی به افرادی می‌دهیم و قیمت ماسه وشن او راهم دو برابر می‌کنیم اما کسی که با زحمت و دشواری و هزینه‌های فراوان، کوه‌ها را می‌کند تا ماسه تولید کند را به نصف قیمت می‌دهیم.

وی با این توضیحات خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با این تصمیمات غیرکارشناسی در گذشته فقط تولیدکنندگان را زمین‌گیر می‌کنیم و به پروژه‌های عمرانی آسیب می‌زنیم.

وی با بیان اینکه خود او از دستور شبانه استاندار وقت، برای جابه‌جایی کارخانه‌اش تمکین نکرده است، گفت: اکنون باید از افرادی که در این صنف متحمل ضرو و زیان و بی‌عدالتی شدند، با تصمیات کارشناسی، حمایت کنیم.

کیانی همچنین خطاب به مدیرکل صنعت، معدن و تجارت هم گفت که این‌ها هیچ معنی ندارد جز اینکه ما نظارت نداریم.

بعد از اظهارات جبار کیانی، رئیس اتاق بازرگانی، علی‌محمد احمدی، استاندار با تأیید این دغدغه نماینده بخش خصوصی، دستور جلسه ویژه‌ای را به منظور سر و سامان دادن به بازار شن و ماسه و کاهش بی‌عدالتی‌ها صادر کرد.

ریواس جنوب، منتظر خروجی این جلسه می‌ماند.

انتهای پیام/ بنام-ک