پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

«یدالله رحمانی» سرپرست استانداری فارس شد.

یدالله رحمانی – سرپرست استانداری فارس

 به گزارش ریواس جنوب، در حالیکه انتشار خبر سرپرستی قریب‌الوقوع «یدالله رحمانی» بر مسند استانداری فارس در «ریواس جنوب» در هفته گذشته، با تکذیب‌های چندین مقام مسؤول در استان همراه شد، اما امروز همزمان با اعلام خداحافظی «اسماعیل تبادار» از این مسؤلیت، حکم سرپرستی «یدالله رحمانی» در مقام استاندار فارس، رسماً امضا شد.

رحمانی، در دوران استانداری محمدعلی افشانی و اسماعیل تبادار، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس بوده است.

انتصاب رحمانی به عنوان سرپرست استانداری فارس در حالی صورت می‌گیرد که برخی از احتمال سرپرستی عنایت‌الله رحیمی معاون عمرانی استانداری فارس خبر می‌دادند.

رحمانی و رحیمی، هر دو از جمله گزینه‌های پرشمار استاندار شدن هستند که البته گفته می‌شود به دلیل بومی بودن و سیاست انتخاب استانداران غیربومی از سوی وزارت کشور، شانس چندان بالایی ندارند.

همچنین این حکم در شرایطی صادر شد که برخی منابع رسمی از تمدید مهلت انتخاب استاندار بعدی فارس تا ۱۵ آذر خبر می‌دادند.

** سوابق سرپرست جدید استانداری فارس

یدالله رحمانی – سرپرست استانداری فارس

 یدالله رحمانی متولد سال ۱۳۴۳ از ایل قشقایی، دارای مدرک کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

او همزمان با شروع مسؤولیت محمدعلی افشانی در استانداری فارس، به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی این نهاد منصوب شد.

معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تهران در دو سال اول دولت اصلاحات و پس از آن ریاست این سازمان در استان‌های ایلام، بوشهر و چهارمحال و بختیاری ازجمله سوابق رحمانی است.

او همچنین در سال‌های ۷۳ تا ۷۶ نیز سرپرست سازمان برنامه و بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

به گزارش ریواس جنوب، بر اساس قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان که در ماه‌های اخیر به تصویب رسیده است، شمار زیادی از مدیران ارشد در کشور ازجمله ۱۴ استاندار و شهرداران چند کلان‌شهر، در حال واگذاری مسؤولیت خود هستند.

در استان فارس نیز چند تن از مقامات ارشد استان ازجمله استاندار، معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل منابع طبیعی و فرماندار شهرستان شیراز مشمول این قانون هستند که چند تن از این افراد ازجمله اسماعیل تبادار استاندار سابق فارس و حیدرعالیشوندی فرماندار سابق شیراز، امروز رسماً با مسؤولیت خود خداحافظی کرده‌اند.

انتهای پیام/ سجاد بنام