پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر تعداد ۴۸ وانت بار در پارکینگ نیروی انتظامی توقیف شده است و شما از این به بعد وانت‌بار میوه‌فروشی را در سطح شهر یاسوج نخواهید داد.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از فارس، سید حسین کاظمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان این که بسیاری از مدیران ارتباط خوبی با خبرنگاران ندارند اما اعتقاد دارم که در طول یک دهه مدیریتی که در استان داشته‌ام بخش عمده‌ای از موفقیت‌ها مربوط به همکاری خبرنگاران است و آن‌ها شفاف‌سازی خود را به خوبی انجام می‌دهند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد از خبرنگاران به عنوان یار دوازدهم مدیران یاد کرد و گفت: این که گفته می‌شود خبرنگاران شیطنت می‌کنند حرف گزاف و غلطی است و در بسیاری از موارد همچون زمین‌خواری‌ها خبرنگاران جلوی بسیاری از زمین خواری‌ها را گرفتند و اگر خبرنگاران نبودند کارگروه زمین خواری شکل نمی‌گرفت‌.

وی به شرح وظایف دفتر امور شوراها و شهرداری‌های استان اشاره کرد و گفت: باید با مردم شفاف صحبت کنیم و بگوییم که شوراها چه کارهایی باید انجام می‌دادند و انجام ندادند و نظارت خوبی بر عملکرد شوراها و شهرداری‌ها صورت نگرفته و بدون هیچ مصلحت‌گرایی به این مقوله خواهیم پرداخت.

این مسوول به اتفاقی که در شهر یاسوج افتاده اشاره کرد و گفت: ترافیک شهر یاسوج معضل اساسی برای شهروندان است و عوامل متعددی باعث ترافیک می‌شد یکی از عواملی که باعث گره ترافیکی در بعضی از نقاط حساس شهر می‌شد وانت‌های میوه‌فروش بود‌.

وی گفت: در جلسه معارفه به مردم قول این کار را دادیم که این وانت‌ها جمع‌آوری شوند اما ما با اشتغال‌زایی مشکلی نداریم با اشتغال‌زایی مخالفت نداریم که به حقوق دیگران تجاوز نشود‌.

این مسوول با بیان این که ساماندهی وانت‌بارها معنا و مفهومی ندارد اظهار کرد: این شغلی ناپایدار است که به حقوق دیگران لطمه وارد می‌کند و به همین دلیل جلسه‌ای برگزار کردیم و در ادامه مقاومت‌هایی صورت گرفت که با قدرت به وظیفه خود عمل کردم.

وی با بیان این که به قانون پایبند هستم و واسطه به جریان سیاسی هم نیستم، افزود: کسانی که بر مبنای باندهای سیاسی عمل می‌کنند قادر به انجام وظیفه خود نیستند و در این دوره می‌بینیم که تیم مدیریت ارشد استان از جمله استاندار و معاون عمرانی بدون هرگونه وابستگی به ما کمک کردند‌.

وی با تشکر از شهردار یاسوج و فرماندهی پلیس راهنمایی و رانندگی استان که دست به دست هم دادند تا این مشکل برطرف شود، افزود: خیلی‌ها به ما گفتند کار سختی در پیش دارید.

کاظمی با بیان این که قبلا درگیری در ساماندهی وانت‌بارها سر پلیس شکسته می‌شد افزود: اما هر جا مردم ببینند که عدالت رعایت می‌شود همکاری می‌کنند و اگر جایی ببینند که بی‌عدالتی می‌شود ایستادگی می‌کنند.

وی به مکان‌هایی که وانت‌بارهای دستفروش تجمع می‌کردند اشاره کرد و گفت: در جمع‌آوری آن‌ها کمترین هزینه را دادیم و با رمز یا زهرا برای پاکسازی شهر از وانت‌بارها وارد میدان شدیم.

این مسوول با بیان این که این صنف هیچ تعریفی ندارد، خاطرنشان کرد: در خیابان‌های شهر به صورت سوبله و چوبله پارک می‌کردند که برای مردم و عابرین مزاحمت ایجاد می‌شد‌.

کاظمی که بحث میدان میوه و تره‌بار را به جد دنبال می‌کنیم به عاملی که مردم به سوی وانت‌بارها می‌روند اظهار کرد: دلیل اصلی نوسانات نرخ‌ها در شهر یاسوج است.

وی با بیان این که مافیایی هم پشت سر این قضیه است، افزود: گاه یک نفر تا ۱۰ وانت‌بار در سطح شهر یاسوج دارد و البته کم فروشی توسط برخی این افراد درشهر یاسوج صورت می‌گیرد.

این مسوول با بیان این که برخی دلیل مراجعه به وانت‌بارها را قیمت مناسبت‌تر این وانت‌بارها می‌دانند افزود: این وظیفه صنعت و معدن و تجارت و تعزیرات است که جلوی گران‌فروشی را بگیرند.

وی با بیان این که چنین اقدامی مقطعی نیست، خاطرنشان کرد: تا زمانی که در دفتر امور شهری باشم اجازه نمی‌دهم حقوق شهروندی با این کارها زیر پا گذاشته شود و فقط رضایت مردم را در نظر می‌گیرم و قانون سرلوحه همه کارهاست.

وی به برخی اقدامات سلبی برای جلوگیری از این کار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تعداد ۴۸ وانت بار در پارکینگ نیروی انتظامی توقیف شده است و شما از این به بعد وانت‌بار میوه‌فروشی را در سطح شهر یاسوج نخواهید داد.

وی با بیان این که شهرداری موظف به ایجاد میدان میوه و تره‌بار است اظهار کرد: بازارچه‌های محلی هم باید در نقاط مختلف شهر راه‌اندازی شود و میدان میوه و تره‌باری پایدار در این شهر راه‌اندازی کنیم.
انتهای پیام/