پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شورای پنجم شهر دهدشت در کنار انجام وظایف ذاتی خود به دیگر مسائل شهر هم نگاه ویژه ای دارند.

در ادامه ی کارهای فرهنگی خود که بیش از سایر زمینه ها به آن توجه می شود این بار به مناسبت هفته گرامی داشت کتاب و کتاب خوانی شورای شهر دهدشت در اقدامی فرهنگی “ایستگاه کتاب”دایر کرد.

به گزارش ریواس جنوب، رئیس شورای شهر دهدشت گفت : به مناسبت هفته کتاب ونهادینه کردن فرهنگ کتاب خوانی با همکاری نهضت سواد آموزی ایستگاه کتاب در پارک وسط شهر برگزار شد.

محمدحسین جمشیدی گفت :باور داریم کتاب نقش مهمی در جامعه ایفا می کند و اگر خواهان جامعه پویا هستیم باید فرهنگ کتاب خوانی را نهادینه کنیم ، به نقش کتاب و کتابخوانی واقف باشیم در غیراین صورت جامعه مصرف گرا خواهیم شد که خروجی آن فقط زیان است.

وی ادامه داد ؛ فضای مجازی سرانه مطالعه و کتابخوانی را پایین آورده و اثر نامناسبی روی فرهنگ گذاشت و این فضا مارا به سمت مطالعه پراکنده و نامنسجم سوق داده که امیدوارم تمام نهادهایی که دغدغه کار فرهنگی دارند و واقف به ارزش کتاب و تاثیر آن بر جامعه هستند پای کار بیایند و در این زمینه قدم های خوبی بردارند.

جمشیدی افزود ؛ مجموعه شورا و شهرداری تمام قد از این موضوع حمایت خواهد کرد و برگزاری این ایستگاه که با همکاری نهضت سواد آموزی دایر شده و اقدامات مشابه نشان عزم جدی ما برای این کار خواهد بود.
جمشیدی تاکید کرد: این نمایشگاه تا سه روز دایر خواهد بود و بعد از روز اول و مطالعه شهروندان در روز سوم ۱۵۰۰ جلد کتاب رایگان توزیع می گردد.
وی افزود: از معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد که در این زمینه همراه ما بودند و به ما کمک کردند تشکر می کنیم.۰