پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اوضاع نابسامان بازار در کل کشور و بدتر از آن عدم حضور یک مدیر قوی در راس اداره صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه باعث آزاد گذاشتن دست سودجویان از بازار کهگیلویه شد.
حدودا ۱۴ ماه بوده که اداره صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه بدون مدیر بوده است و هرچند یک نفر به صورت کاملا صوری بعنوان سرپرست این اداره منصوب شده بود اما به دلایلی که خودش هم بارها اعلام می کرد انگیزه کار نداشت تا با بی تفاوتی مدیران در اداره کل بازار کهگیلویه در بی نظارتی کامل طی شود.
حال که بعد از گذشت اینهمه روز، رییس این اداره مشخص شد در اولین خبری که از متولی جدید منتشر شد نوید انگیزه وی برای نظارت کامل بر بازار است.
مهمی که باید دید آیا فقط در روزهای اول بعد از انتصاب است یا تداوم خواهد داشت.

به گزارش ریواس جنوب؛سید یاسین علویان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه، اظهار داشت: طی ۲ روز گذشته در بازرسی از ۶۵ واحد صنفی دهدشت ۳۵ واحد متخف شناسایی و به تعزیرات معرفی شدند.

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه،تصریح کرد: ۶۵ واحد صنفی در این گشت مشترک مورد بازرسی قرار گرفت که در نتیجه آن واحدهای متخلف شناسایی و پرونده تخلف برای آن‌ها تشکیل شد.

علویان،گفت: تخلف ۳۵ واحد محرز بوده و پرونده تخلف آن‌ها به ارزش ریالی ۲۲ میلیون ریال و با عناوین کمفروشی،گرانفروشی،عدم درج قیمت و عدم ارائه فاکتور جهت رسیدگی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی،در پاسخ به اینکه چرا این واحدها برای نخستین بار مورد بازرسی قرار گرفته‌اند ،افزود: پیش از این هم بازرسی از بازار انجام می‌شد و ادعای بازرسی برای نخستین بار از این تعداد صنوف مقبول و منطقی نیست.

علویان،وظیفه صنعت،معدن و تجارت را نظارتی و حمایتی از واحدهای تولیدی دانست و تصریح کرد: این اداره با پرداخت تسهیلات از واحدهای تولیدی حمایت می‌کند.

این مسؤول،بیان داشت: در راستای عملیاتی شدن وظایف ذاتی و با همکاری رسانه‌ها بازرسی از بازار سه شهرستان کهگیلویه،چرام و لنده با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.