پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بیمارستان امام سجاد یاسوج (ع) شاید روی تخت‌های خود، برای بیماری سلامتی بیاورد اما کمی پایین‌تر در رود باصلابت بشار برای بسیاری از جانداران و انسان‌ها، تهدیدی برای سلامتی آنان است؛ رودی که صدها هزار نفر پایین دست آن،ارتزاق می‌کنند، ۲۳ سال است که فاضلاب عفونی این بیمارستان را در سکوت شرم‌آور مسئولان این استان تحمل می‌کند.

به گزارش ریواس جنوب، تسنیم در گزارشی در همین زمینه با اشاره به جزئیات این خبر نوشت؛ ۲۳ سال پیش بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج با حضور مسئولان وقت افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و با بررسی میدانی انجام شده در ظاهر از همان روز اول مسئولان به فکر فاضلاب این بیمارستان بوده‌اند ولی جلسات ۲۳ ساله هنوز به نتیجه نرسیده است.

رود بشار همچون کمربند زیبایی بر قد رعنای یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد دلربایی می‌کند و سالیانه بیش از ۱٫۵ میلیارد متر مکعب آب را به دشت‌های خوزستان و از آنجا به خلیج فارس انتقال می‌دهد و از روز اول پناه امن برای ماهیان خوش خط و خال و آبزیان بوده است.

اما در دو دهه اخیر و با افتتاح بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج یک میهمان ناخوانده به نام فاضلاب این مرکز درمانی به صورت سرزده به سراغ بشار امد تا نفس راحت را از این نعمت خدادادی و سرمایه ارزشمند بگیرد و در طول این مدت مسئولان نیز در خواب خوش زمستانی فرو رفته‌اند و تنها به جلسات بدون خروجی بسنده کرده‌اند.

در اینکه فاضلاب مراکز درمانی یکی از انواع آلوده فاضلاب‌ها بوده که تماس آن با مردم، آبزیان و جانوران مخاطره آفرین بوده، شکی نیست ولی چرا بعد از ۲۳ سال برای این معضل هنوز چاره اندیشی نشده است جای سوال دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: قرار بود ۲۴ میلیارد ریال اعتبار برای اتصال فاضلاب بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج به شبکه فاضلاب اختصاص دهند که این موضوع تنها در حد شعار باقی مانده است.

سید علی لدنی نژاد افزود: در صورت تامین اعتبار لازم در کمترین زمان ممکن مشکل فاضلاب بیمارستان یاسوج برطرف شده و در این زمینه مشکلی نداریم.

وی عنوان کرد: فاضلاب عفونی این بیمارستان نیازمند تصفیه داخلی در بیمارستان بوده و بعد از اینکه پارامترهای این فاضلاب به فاضلاب خانگی نزدیک شد می‌تواند به شبکه فاضلاب شهری منتقل شود.

عکس تزئینی است و مربوط به ورود فاضلاب شهرک جهاد به رودخانه بشار است

انتهای پیام/د