پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی با اشاره به اینکه روزانه تعداد قابل توجهی از افراد آسیب‌دیده توسط این اداره از سطح شهر جذب و ساماندهی می‌شوند، تأکید کرد که انجام تست‌های ایدز در این اداره، برای مبارزه با این بیماری راهگشا است.

 به گزارش دریافتی ریواس جنوب از روابط عمومی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی، به مناسبت هفته HIV (اچ.آی.وی – ویروس نقص ایمنی انسانی)، طرح غربالگری و شناسایی تشخیص ایدز در این اداره انجام شد.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، این اداره را جبهه اول مواجهه با آسیب های اجتماعی دانست و گفت: روزانه تعداد قابل توجهی از آسیب دیدگان اجتماعی توسط واحد فوریت‌های اجتماعی اداره از سطح شهر جذب، ساماندهی و پس از غربالگری و تشخیص به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شوند.

یوسف آفرینی افزود: بهتر است تست HIV در این اداره که اولین مکان حضور آسیب دیدگان اجتماعی است صورت پذیرد تا بتوان به تشخیص زودهنگام این بیماری در افراد جامعه هدف دست پیدا کرد.

به گفته این مقام مسؤول اگر این بیماری به موقع تشخیص داده شود می‌توان درمان موثرتری را رقم زد و همچنین با مطلع کردن فرد بیمار از انتشار بیماری جلوگیری کرد؛ ضمن اینکه بهترین راه برای مواجهه با بیماری اچ آی وی پیشگیری است.

آفرینی در پایان افزود: امید است با همکاری اداره کل بهزیستی استان، دانشگاه و علوم پزشکی شیراز، اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی تبدیل به پایگاه اول شناسایی اچ آی وی شود.

انتهای پیام/ نجمه امیدپرور