پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بی‌توجهی شهردار سی‌سخت به رفع ایرادات کشتارگاه این شهر و دفاع ضعیف معاون او در یک نشست مهم موجب شد تا معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سپرده‌گذاری‌های شورا و شهرداری این شهر توریستی در بورس و غفلت ازبرخی امورات مهم شهروندان پرده بردارد.

به گزارش ریواس جنوب ازیاسوج، عزیز فیلی در حوزه معاونت عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز نشت مهمی با شهرداران این استان برای موضوع مهم ساماندهی کشتارگاه‌ها داشت.

او به اتفاق حسین کاظمی، مدیرکل دفتر شهری این استان پرونده شهرداران را در ساماندهی کشتارگاه‌های این استان که زیر نظر آن‌ها اداره می‌شود را بررسی کرد.

در این بررسی‌ها، کشتارگاه سی‌سخت بیش از بقیه حرف و حدیث داشت تا جایی که محمدحسینی شهردار این شهر دراین نشست مهم غایب بود تا جهانفکر معاون او دفاع بسیار ضعیفی از ضعف‌های شهردار سی‌سخت در مدیریت این کشتارگاه داشت.

کشتارگاه سی‌سخت از سردخانه و اتاق پیش‌سرد تا فاضلاب و خودروی حمل گوشت هیچ‌کدام را ندارد؛ این سردخانه حتی محوطه هم ندارد و جاده دسترسی آن هم خاکی است.

جهانفکر، نماینده شهردار سی‌سخت در این نشست در توجیه این کم‌کاری فقط گفته است که کشتارگاه برای ما سود ندارد و در حال حاضر فقط هزینه‌های نگه‌داری آن را درآمد دارد.

او پیشنهاد داد که گوشت مردم سی‌سخت از یاسوج تأمین شود.

جهانفکر معاون شهردار سی سخت

پاسخ‌هایی که با واکنش تند، معاون عمرانی استاندار مواجه شد.

او ابتدا با نهیب به آقای جهانفکر گفت که شما فقط آمده‌اید تا کارهای نکرده‌اتان را توجیه کنید؛ مگر قرار است فقط به دنبال سود باشید؟ این یک کار واجب است و وظیفه ذاتی شهرداری است؛ مگر دلخواهی است؟

مگر شما زباله جمع‌آوری می‌کنید، به دنبال سود هستید؟ کشتارگاه با جان شهروندان سر و کار دارد و باید اهمیت دهید.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، سه ماه به شهردار سی‌سخت وقت داد تا کشتارگاه را ساماندهی کند در غیر این‌صورت به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

او با بیان اینکه تعارفی با هیچ‌کس نداریم، افزود: شهردار باید دغدغه داشته باشد اگر هم نمی‌خواهید کشتارگاه داشته باشید، خودتان جوابگوی مردم باشید.

بعد از این اتمام حجت، جهانفکر گفت که مابرای رفع ایرادات کشتارگاه، پول نداریم.

این پاسخ معاون شهردار سی‌سخت کافی بود تا عزیز فیلی از راز بزرگی پرده بردارد.

فیلی گفت: این دیگر چه حرفی است شما می‌زنید؟ ما می‌دانیم که شما پول دارید؛ توجیه نکنید.

چطور شده که پول دارید که در جاهای دیگر سرمایه‌گذاری کنید و در بورس سپرده‌گذاری کنید اما برای کشتارگاه که با سلامت مردم سر و کار دارد، پول ندارید؟

او خطاب به شهردار سی‌سخت و نماینده او گفت: بدون توجیه و بی‌توجهی این کار را انجام دهید که در غیر این‌صورت برخورد شدیدی با شما خواهد شد.

به گزارش ریواس جنوب، موضوعی که امروز معاون استاندار اشاره‌ای کوتاه به آن داشت موضوعی نیست که به سادگی از آن گذشت؛ باید معلوم شود که شورا و شهرداری سی‌سخت اگر واقعا چنین سرمایه‌گذاری را خارج از شهر سی‌سخت انجام دادند با چه مجوز قانونی بوده است و پول حاصل از سود و درآمد این سپرده‌گذاری در بورس، کجا و با چه مکانیزمی هزینه شده است.

انتهای پیام/بنام-ک