پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سخنگوی شورای اسلامی استان فارس از نمایندگان این استان در مجلس خواست زمینه‌ی تسریع در بررسی و تصویب طرح مدیریت یکپارچه شهری را فراهم کنند.

 جعفر راستگو در گفت‌و‌گو با خبرنگار ریواس جنوب، با اشاره به اینکه یکی از مشکلات جدی در راه توسعه شهرها و روستاها، عدم هماهنگی سازمان‌ها و نهادهای خدمات‌رسانی و مدیریت شهری است، اظهار داشت: با وجود آنکه قانون اساسی اداره امور محلی را به شوراهای محلی شهر و روستا واگذار کرده است اما متأسفانه دولت و مجلس تاکنون نتوانسته‌اند زمینه‌های تحقق این مهم را که می‌تواند منافع و مزایای زیادی برای مردم داشته باشد، فراهم کنند.

وی با یادآوری اینکه در سال‌های اخیر طرح ها و لوایحی از طرف دولت و مجلس مطرح شده اما هیچکدام به سرانجام نرسیده است، گفت: اخیراً با همکاری کمیسیون شوراهای مجلس و شورای عالی استان‌ها، طرح مدیریت یکپارچه شهری تهیه شد و در مجلس در دست بررسی قرار گرفته است.

راستگو با اشاره به تلاش‌های سه نماینده استان فارس در شورای عالی استان‌ها و همچنین رئیس و اعضای شورای اسلامی استان فارس در این خصوص، خاطرنشان کرد: شورای اسلامی استان فارس به نمایندگی از شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر استان فارس از نمایندگان استان فارس در مجلس درخواست دارد تا با حمایت از این طرح و تسریع در رسیدگی، زمینه‌ی تصویب این خواسته‌ی دیرینه شوراها و تکلیف قانون اساسی را فراهم کنند.

سخنگوی شورای اسلامی استان فارس در پایان با تأکید بر اینکه طرح مدیریت یکپارچه‌ی شهری تأمین‌کننده‌ی منافع عموم مردم است، اظهار امیدواری کرد که نمایندگان مجلس و اعضای شوراهای اسلامی فرادست، گزارش اقدامات خود را در این موضوع به مردم ارائه کنند.

انتهای پیام/ سجاد بنام