پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اولین جلسه آموزشی، توجیهی کانون سلامت محلات در راستای تحقق رسالت اساسی کانون های سلامت محله در رشد، آگاهی و سواد سلامت آحاد مردم و با هدف کاهش بار آسیب های اجتماعی در سالن دکتر کنعانی یاسوج برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از  روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ کرامت اله زندی قشقایی با اشاره به اهمیت نقش مردم و مشارکت ساختارمند در اجتماعی سازی سلامت و ارتقاء شاخص های ارتقایء سلامت اجتماعی، بر ضرورت تشکیل کانون و مجامع سلامت محله در استان تاکید کرد.

وی افزود: ارتقاء نظام سلامت جز با مشارکت و خواست حداکثری مردم و نهادها و دستگاه های گوناگون موثر در سلامت امکان پذیر نیست.

وی تصریح کرد: آموزش؛ مبنای اصلی ارتقاء سواد سلامت اجتماع است و مردم نقش آفرینان اصلی در به ثمر نشستن آموزش ها در اجتماع هستند.

زندی قشقایی در پایان به نقش اساسی همه افراد محله در مسیر کسب مهارت های زندگی و حرکت خود جوش افراد در ارتقاء سواد سلامت اشاره کرد و از شرکت کننده ها خواست تا مهم ترین اولویت های خود را در زمینه آسیب های اجتماعی بیان کنند تا براساس اولویت بندی ها سلامت مردم محله دنبال شود.

انتهای پیام/د