پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران‌کل بهزیستی، راه و شهرسازی، منابع طبیعی، ورزش و جوانان و زندان باید پاسخگوی عدم جذب اعتبارات حوزه پژوهش خود باشند؛ نوروزی گفت سال گذشته ۳۳۱ میلیون تومان در این حوزه هزینه شده است.

به گزارش ریواس جنوب، حسن نوروزی در نشست شورای پژوهشی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت:کشاورزی و منابع آب، محیط زیست و توسعه پایدار، فضای کسب و کار، گردشگری، نظام درآمد هزینه، آمایش سرزمینی و نظام سکونت‌گاهی و اقتصاد دانش بنیان از جمله اولویت‌های پژوهشی این استان است.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۴۷۰ میلیون تومان برای پژوهش در این استان اعتبار تخصیص یافت که از این مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان توسط اداره کل ورزش و جوانان، راه و شهرسازی، منابع طبیعی، زندان و بهزیستی جذب نشد که باید مدیران این دستگاه‌ها پاسخگو باشند.

نوروزی از اختصاص ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار برای فعالیت پژوهشی در دستگاه‌های اجرایی این استان در سال ۹۷ خبر داد و  افزود: ۳۳۱ میلیون تومان سال گذشته دستگاه‌های اجرایی برای فعالیت‌های پژوهشی هزینه کردند.

وی تصریح کرد: ۱۰ اردیبهشت ماه امسال در مکاتبه‌ای از دستگاه‌های اجرایی برای اعلام اولویت‌های پژوهشی مکاتبه کردیم تا از بین آنان مهمترین‌ها را با نظر اکثریت انتخاب کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امسال با هماهنگی دانشگاه یاسوج محورهای پژوهشی دارای اولویت استان را مشخص کردیم. ۵ محور یا اولویت برتر را هر عضو هیئت علمی پیشنهاد دادند تا در کارگروه پژوهش و فناوری استان اولویت‌ها را مصوب کنیم.

انتهای پیام/د