پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

راه های ارتباطی نامناسب همواره یکی از دغدغه های مردم استان کهگیلویه و بویراحمد است.

به گزارش ریواس جنوب، مسوولان مرتبط نیز همواره در مقابل این خواسته ی مردم پای بودجه و اعتبارات را به میان می آورند.
تردیدی نیست که بسیاری از کارها نیاز به اعتبار خاصی ندارد و یا حداقل مانع اصلی کمبود اعتبار نیست.
در پاره ای از مواقع سوء مدیریت ها موجب پایمال شدند بیت المال می شود.
روستای پرویزک در بخش چاروسا از جمله روستاهایی است که راه ارتباطی آن بدلیل مدیریت ناصحیح موجب ضربه زدن به بیت المال و ایجاد درد وسر برای اهالی آن شده است.
این روستا با جمعیت ۲۰۰نفری از راه ارتباطی مناسب و در شأن یک روستای گردش پذیر برخوردار نیست.
این روستا نسبت به سایر روستاهای بخش چاروسا ویژگی هایی متمایز تری دارد.
پرویزک به واسطه ی طبیعت بکر و باغ های ثمری انار و پرتقالی که دارد همیشه و بخصوص در ایام نوروز گردشگران زیادی را به خود می بیند.

این روستا به واسطه ی همین درختان ثمری که دارد ظرفیت ایجاد اشتغال برای حدودا ده نفر را ایجاد کرده است تا به این ترتیب علاوه بر تامین بخشی از میوه بخش چاروسا منبع درآمدی برای برخی از خانوارها هم باشد.
جاده ارتباطی این روستا که کمتر از دو کیلومتر است در سال ۹۱ و ۸۹ دوبار در دولت احمدی‌نژاد زیر سازی شده است ولی به دلایل نامعلومی هیچگاه به زیر آسفالت نرفت تا هزینه ی زیرسازی آن همراه با اولین بارش های باران هدر رود.
بدیهی است اگر مدیریت صحیح صورت می گرفت این هزینه ها هدر نمی رفت که اکنون برای انجام مجدد آن نیاز به هزینه های دوبرابری باشد.
مسولان امر باید نسبت به ساخت این جاده اقدامات فوری نمایند، چرا که در غیر این صورت مردم این روستا که نان و درامد خود را از طریق این درختان به دست می آورند مجبور به مهاجرت و ترک روستا خواهند شد.
نکته جالب تر اینکه این روستا یک راه ارتباطی دیگر در سال های دورتر نیز داشته است که به دلیل گذر بستر ردوخانه از گود ارتباطی خارج شده بود.

اهالی این روستا که از لحاظ گرایشات سیاسی شاید یکی از تنها روستاهایی باشند که مردم آن از قدیم بصورت یکپارچه و هماهنگ طرفدار و حامی جریان منتسب به دولت مستقر هستند از دولت تدبیر و امید انتظار دارند که حق چندین ساله و گم شده خود را به آنها برگردانند.

گزارش از: عظیم بنام