پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: حسابداری یک  علم، فن و مهارت و از الزامات توسعه اقتصادی است که نقش بی بدیلی در ایجاد نظم و انضباط مالی در دستگاههای اجرایی و جلوگیری از فساد دارند .

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی اداره کل اقتصای و دارایی، غضنفر آرام با تبریک ۱۵ آذرماه روز حسابدار افزود: روز حسابدار پاسداشت و بزرگداشت مقام تلاشگران عرصه حسابداری و مالی است که در راستای استقرار شفاف سازی در امور مالی تلاش و فعالیت دارند و سلامت و پیشبرد اهداف حوزه های مالی نتیجه تخصص، تعهد و دقت نظر آنان میباشد.

وی بیان داشت: حسابداران و حسابرسان نقش بی بدیلی در ایجاد نظم و انضباط مالی در دستگاههای اجرایی و جلوگیری از فساد دارند و این جایگاه نیازمند حمایت بیشتر و توسعه ی دانش، آگاهی و مهارتهاست و به روز بودن اطلاعات در این زمینه از الزامات این حرفه حساس و خطیر است تا بر اساس اصول این حرفه، ضمن استقرار شفافیت و پاسخگویی در امور مالی و محاسباتی، زمینه توسعه ی اقتصادی بیش از پیش فراهم آید.

آرام

آرام اظهار داشت: برگزاری نشستهای علمی، تخصصی، همایش ها و دوره های آموزشی برای علاقمندان ، فعالان و کارکنان امور مالی برای ارتقاء و اعتلاء جایگاه حسابداران و حسابرسان یک ضرورت اجتناب ناپذیر و همواره جزء اولویتهای کاری وزارت اقتصاد و دستگاههای تابعه این وزارتخانه بوده و این دستگاهها به عنوان متولیان امر حسابداری و حسابرسی نقش مهم و پررنگی در پاسداری از رسالتهای حرفه ای و قانونی این حوزه دارند.

آرام قانونمداری، قانونگرایی، شفافیت و پاسخگویی را از ضروریات کار و حرفه ی حسابداری برشمرد و عنوان داشت: چنانچه این موارد در کنار التزام به رعایت استاندارهای حسابداری در کنار هم قرار گیرند قطعا معایب و مشکلات امور مالی بسیار کمتر خواهد شد و زمینه بروز فساد در امور مالی دستگاهها نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

وی افزود؛ گزارش گیری و گزارش دهی شفاف در کار و حرفه حسابداری بسیار مهم و مورد تاکید است و در واقع آنچه که از این کار بیشتر برجسته و نمود دارد همین دو شاخصه ی مهم و اساسی است که باید با تعهد و تخصص به بهترین شکل ممکن اجرایی و عملیاتی گردد و در واقع نگاه مثبت افکار عمومی به این جایگاه نیز برخواسته از التزام به همین دو مولفه ی مهم است.

آرام با اشاره به اجرای حسابداری تعهدی در دستگاههای اجرایی بیان داشت: یکی از کارهای خوب و بسیار موثر وزارت امور اقتصادی و دارایی در سالهای اخیر اجرای حسابداری تعهدی است که هرچند نیازمند مدیریت و برنامه ریزی بیشتر برای بازدهی بهتر و مطلوبتر در سیستم مالی دستگاههای اجرایی است اما یک گام روبه جلو در جهت توسعه و ارتقاء فعالیتهای مالی است و اجرای مطلوب آن نیز نیازمند رعایت استانداردهای حسابداری است که تلاشها در این جهت ادامه دارد.

انتهای پیام/د