پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عضو شورای شهر شیراز، نایب رئیس شورای عالی استان‌ها شد.

سید عبدالرزاق موسوی- نایب رئیس شورای عالی استان‌ها

 به گزارش ریواس جنوب، صبح امروز پنجشنبه ۲۲ آذرماه جلسه علنی شورای عالی استان‌ها برگزار شد و نمایندگان ۳۱ استان کشور، اعضای هیأت رئیسه‌ی شورای عالی استان‌ها را برای سال دوم انتخاب کردند.

بر پایه این گزارش، «مرتضی الویری» نماینده شورای اسلامی استان تهران، بدون رقیب و با ۶۲ رای و ۱۰ رای سفید برای دومین سال پیاپی به عنوان رئیس این شورا برگزیده شد.

«عبدالرزاق موسوی»، عضو شورای اسلامی استان فارس و نماینده این استان در شورای عالی استان‌ها، با کسب ٤٨ رأی در مقابل ٢٢ رأی «علیرضا احمدی» نماینده مردم قم، به عنوان نایب رئیس شورای عالی استان‌ها، انتخاب شد.

همچنین «طاها دشتی» نماینده بوشهر نیز توانست با کسب ۴۳ رأی به عنوان سخنگوی شورای عالی استان‌ها انتخاب شود.

شورای عالی استان‌ها منتخبی از اعضای شوراهای اسلامی ۳۱ استان کشور است.

به گزارش ریواس جنوب، در انتخابات ریاست شورای عالی استان‌ها برای سال اول این شورا، موسوی نماینده شورای استان فارس در رقابت با الویری نماینده شورای استان تهران، با اختلاف کمی کرسی را به وی واگذار کرد اما با حاشیه‌هایی همراه شد. (مشروح این گزارش)

گفته می‌شود محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و چند تن از اعضای پرنفوذ شورای عالی استان‌ها، با ورود به جریان رقابت‌های انتخابات هیأت رئیسه‌ی این شورا و توصیه به دو کاندیدای اصلی، از آن‌ها خواست که در انتخابات دوره‌ی دوم ریاست شورای عالی استان‌ها رقابت نکنند.

از همین رو تحلیل‌گران کناره‌گیری عبدالرزاق موسوی از کاندیداتوری برای ریاست شورا را نوعی از خودگذشتی و تلاش برای انسجام توصیف کرده‌اند؛ تلاشی که به سرانجام رسید و اصلاح‌طلبان توانستند هیأت رئیسه‌ی شورای عالی را برای سال دوم در اختیار داشته باشند.

انتهای پیام/ سجاد بنام