پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس شورای اسلامی استان فارس با اشاره به انتخاب نماینده‌ی این استان به عنوان نایب رئیس شورای عالی استان‌ها، خواستار استفاده‌ی حداکثری از ظرفیت نیروهای انسانی فارس در سطح ملی شد.

علی خرمی- رئیس شورای اسلامی استان فارس

 «علی خرمی» در گفتگو با خبرنگار «ریواس جنوب»، با بیان اینکه استان پهناور فارس نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌های خود است، اظهار داشت: اگر در مجموع بررسی کنیم می‌بینیم که با وجود ظرفیت‌های گسترده‌ی استان فارس اما طی چهار دهه‌ی گذشته این استان به حق خود نرسیده و متأسفانه شاهد کوتاهی‌های زیادی از درون و بیرونِ فارس بوده‌ایم.

وی با اذعان به هدر روی فرصت‌ها و عدم استفاده از نیروهای توانمند استان فارس، تأکید کرد: به نظر می‌رسد که استان فارس برای توسعه و احیای جایگاه واقعی خود نیازمند تحول اساسی در فرهنگ استفاده از فرصت‌های مختلف از جمله نیروهای انسانی خود است.

رئیس شورای اسلامی استان فارس با اشاره به انتخاب عضو شورای اسلامی این استان به‌عنوان نایب رئیس شورای عالی استان‌ها، تصریح کرد: شورای عالی استان‌ها بزرگ‌ترین نهاد شورایی در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی است و انتخاب یک استان فارسی در این منصب می‌تواند فرصت خوبی برای استفاده از ظرفیت‌ها و پیگیری‌های مطالبات مردمی استان فارس در سطح ملی باشد.

خرمی افزود: البته خوشبختانه آقای دکتر عبدالرزاق موسوی خود انسانی بسیار متعهد، دلسوز و باتجربه است اما به حتم نیاز هست که مسؤولین، مردم و نمایندگان مردم در شوراها قدر این فرصت را به خوبی بدانند.

رئیس شورای اسلامی استان فارس با تأکید بر اهمیت جایگاه و ظرفیت شوراها، گفت: همه ما می‌دانیم که اختصاص ۷ اصل قانون اساسی به شوراها نشان از چه ظرفیت گسترده‌ای در این نهاد مردمی دارد و از همین روست که معتقدم باید حضور عضو شورای اسلامی استان فارس را در این نهاد بالادستی غنیمت بدانیم.

خرمی در عین حال با اذعان به اینکه متأسفانه استان فارس با وجود برخی کم‌مهری از بیرون، همدلی کافی برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی خود نداشته است، تأکید کرد: استان ما در حال حاضر هم نیروهای خوبی در سطح دولت و کمیسیون‌های مجلس دارد که در جهت توسعه‌ی استان و رفع مشکلات پرشمار موجود لازم است این فرصت‌ها را  قدر بدانیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون نیز ارتقای مقام عضو شورای اسلامی استان در سطح عالیِ شوراهای اسلامی کشور نیز می‌تواند در تعامل با دولت و مجلس و پیگیری مطالبات اصلی و مهم مردم استان به نقطه‌ای کلیدی و قابل اتکا تبدیل شود.

به گزارش ریواس جنوب، پنجشنبه ۲۲ آذرماه انتخابات هیأت رئیسه شورای عالی استان‌ها برای سال دوم برگزار شد و «عبدالرزاق موسوی» عضو شورای اسلامی استان فارس، با کسب ٤٨ رأی در مقابل ٢٢ رأیِ نماینده‌ی قم، به عنوان نایب رئیس شورای عالی استان‌ها، انتخاب شد.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز، ریاست کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها و همچنین نماینده‌ی این شورا در کمیسیون حقوقی مجلس را نیز بر عهده دارد.

شورای عالی استان‌ها به عنوان بزرگترین نهاد شورایی در ساختار سیاسی کشور منتخبی از اعضای شوراهای اسلامی ۳۱ استان کشور است که اختیارات قابل توجهی در ارتباط با دولت و مجلس در قانون برای این نهاد تصریح شده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام