پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دنیای سیاست دنیایی است که در آن مشخص کردن ظالم از مظلوم، حق از ناحق و درست از غلط بسیار سخت است.
سیاست در کشور ایران با دو اصطلاح وجناح اصول گرایی و اصلاح طلبی جا افتاده است.
بین این دو جناح همواره رقابت هایی وجود دارد، بطوریکه هر دو جناح از انشقاق و عدم وحدت جناح دیگر بدلیل در دست گرفتن قدرت احساس خوشحالی دارند.
به گزارش ریواس جنوب، در استان کهگیلویه و بویراحمد این رقابت ها نیز وجود دارد و رقابت بین نیروهای دو جریان همیشه وجود داشت که گاه به صورت پنهانی و گاه به صورت آشکار و شبیه کری های فوتبالی بین خود و هوادارانشان صورت می گرفت.
اما در شهرستان کهگیلویه که بنظر می رسد عجیب ترین شهر دنیا از نظر سیاست باشد بیش از آنکه این رقابت و بازی بین دو جناح و دو تیم باشد به دلیل در صحنه بودن دو چهره ی منتسب به اصلاحات یعنی محمود منطقیان و سید قادر لاهوتی به یک بازی یک گله تبدیل شده است.
در یکی از بازی ها و کری های سیاسی این روزهای استان کهگیلویه و بویراحمد، انشقاقی بود که به واسطه ی اختلاف بین دو راس جریان اصولگرایی یعنی ستار هدایت خواه و سید علی محمد بزرگواری بواسطه نامه انتقادی بزرگواری به هدایتخواه اتفاق افتاد که به نوعی موجب خوشحالی جریان رقیبشان شده بود.
بزرگواری در نامه ای انتقادی حملات هدایت خواه به تاجگردون را بی ثمر دانست و گفته بود که عامل تفرقه هستید.
اما هدایت خواه هیچگاه جواب بزرگواری را بصورت آشکار و رسمی نداد تا به قول خودشان اتحاد جریان فکریشان بهم نریزد.
در همین راستا بزرگان اصولگرایی در کمتر از یکماه وارد کار شدند و اجازه ندادند که اختلاف دو کاپیتان خود، یک بحران تیمی را به وجود بیاورد.
این دو در جلسه ای رسمی و با حضور برخی از همفکران خود اختلافات را کنار گذاشتند و تصاویر آشتی خود را نیز رسانه ای کردند تا به همگان نشان دهند که جریان را مهم تر از خود دانستند، اتفاق مهمی که هیچگاه در شهرستان کهگیلویه رخ نداد.
البته نشست هدایت خواه و بزرگواری هم برای توجیه اختلافات بوجود آمده تحت تاثیر دلایل عجیب بزرگواری نیز قرار گرفت.
وی بهتر بود به جای آوردن یک توجیه بسیار مبتدیانه به تایید گفته های خود ولی با تقبل گذشت و فراموشی می پرداخت.
بزرگواری آنطور که برخی رسانه ها نوشتند گفته بود که اشتباها این نامه را در پیج خودم قرار دادم و می خواستم موضوع دیگری را در پیج شخصی خود بگذارم.
بطور خلاصه این موضوع با هر نیتی که شاید علت اصلی آن کوتاه آمدن هدایت خواه به لطف اینکه احساس بیشتری میکرد که خود را یک بار دیگر در معرض انتخاب مردم و جریانات سیاسی بگذارد باید درس عبرتی باشد برای سران جریان اصلاح طلبی در کهگیلویه که هیچگاه هیچکدام از آن دو، کاپیتان واقعی برای این جریان فکری نبودند و حاضر نشدند که منیت را کنار بگذارند و به تفکر جریان خود و هواداران این جریان در کهگیلویه که کم هم نیستند و قطعا در اکثریت هستند احترام بگذارند.
هر یک از دو طرف اصلاح طلب کهگیلویه، هواداران خاص خود را دارند و همواره این دو چهره ی در راس را تحریک می کنند که صحنه را برای دیگری خالی نکنند، هوادارانی که البته قوانین مستطیل بازی را هم بهم زدند و روز به روز زمین را تنگ تر می کنند تا اختیارات این دو رهبر ذی نفوذ را، خود در چنته بگیرند.