پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت:هم اینک گرمایش تعداد ۳۱۰۰ کلاس درس در استان فارس با بخاری نفتی استاندارد تامین می شود.

به گزارش ریواس جنوب علی عسگر نجفی در نشست خبری روز سه شنبه ۴ دیماه با اشاره به اینکه سیستم گرمایشی مدارس استان استاندارد است؛ افزود: در خصوص بخاری های نفتی هماهنگی های لازم انجام شده و  طی ۳ ماه آینده تمام کلاس های درس استان فارس را به تجهیزات گرمایشی استاندارد غیرنفتی، مجهز خواهیم کرد.

به گفته نجفی هم اینک تمام بخاری های مورد استفاده در مدارس استان فارس، استاندارد و نیمه هوشمند است که در صورت وارد شدن ضربه خاموش می شود.

وی افزود: در عین حال تلاش خواهیم کرد که همین تجهیزات هم با سیستم های بهتری جایگزین شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس گفت: در استان فارس بیش از۱۴۰ مرکز آموزشی شبانه روزی و خوابگاه دانش آموزی وجود دارد؛ که تمام این مراکز به سیستم های استاندارد گرمایشی و سرمایشی نظیر شوفاژ مجهز هستند.

نجفی تصریح کرد: تمام مدارس و کلاس های درس نوساز نیز با تجهیزات روز گرمایشی و سرمایشی، متناسب با نوع آب و هوای منطقه، مجهز است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس، با ابراز تاسف در خصوص حادثه آتش سوزی مدرسه زاهدان که منجر به فوت ۴ دانش آموز شد، گفت: این حوادث اگرچه خانواده آموزش و پرورش و مردم ایران را داغدار کرده اما زمینه جلب توجه بیشتر برای رفع یک مشکل شده است.

انتهای پیام/ سولماز حسینی