پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز از عدم همدلی مسؤولین و نمایندگان استان در مجلس به‌ویژه در خصوص تأیید استاندار فارس، انتقاد کرد.

 حسین جعفری در گفتگو با خبرنگار ریواس جنوب، با انتقاد از تداوم اداره‌ی بالاترین نهاد اجرایی استان فارس با سرپرست، گفت: تأخیر در انتخاب استاندار موجب سردرگمی و به تبع آن آسیب جدی به روند پیشبرد امورات این استان پهناور شده است.

وی با انتقاد از عدم همدلی مسؤولین تصمیم‌ساز و مجمع نمایندگان فارس در مجلس در جهت هم‌افزایی توانمندی‌ها، تصریح کرد: اگرچه شیوه‌هایی مانند تحصن و استعفا در هر موضوع کوچک و بزرگی مورد تأیید نیست اما همبستگی مثال‌زدنی مسؤولین و به‌ویژه مجمع نمایندگان استان اصفهان در زمینه مطالبات عمومی آن استان، می‌تواند الگوی بسیاری از مسؤولان و نمایندگان دیگر قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان شیراز با اشاره به موضوع بومی‌گرایی در تعیین استاندار بعدی فارس، تصریح کرد: نیروهای توانمندی در استان وجود دارد که ضمن تعهد و تخصص کافی، اشراف بیشتری بر استان دارند و به همین دلیل معتقدم مدیران بومی می‌توانند کمک بیشتری به روند توسعه و پیشرفت استان داشته باشند.

جعفری با اذعان به اینکه صِرف بومی‌گرایی معیار پسندیده‌ای در انتخاب مدیران نیست، تأکید کرد: پتانسیل‌های فراوان استان فارس مدیرانی توانمند و آگاه به این ظرفیت‌ها نیاز دارد و باید اگر هم بر بومی بودن مدیر ارشد استان تأکید می‌کنیم باید شناخت و بهره‌وری حداکثری از این فرصت‌ها هدف قرار نگیرد نه برخی منفعت‌طلبی‌ها و یارگیری‌های درون استانی.

جعفری در پایان انتخاب استاندار بومی کاردان و پاکدست را یکی از مطالبات عمومی استان دانست و خواستار برگزاری نشست‌های مشترک مسؤولین سیاست‌گذاری و مجمع نمایندگان استان در مجلس در راستای رفع محرومیت‌ها و توسعه‌ی استان و ارائه‌ی گزارش شفاف از سوی آن‌ها شد.

به گزارش ریواس جنوب، بر اساس قانون پُر حاشیه‌ی «منع به‌کارگیری بازنشستگان»، شمار زیادی از مدیران ارشد در کشور ازجمله ۱۴ استاندار و شهرداران چند کلان‌شهر، مسؤلیت خود را واگذار کرده‌اند.

در استان فارس نیز اسماعیل تبادار با ترک صندلی خود، مسؤلیت را به یدالله رحمانی به عنوان سرپرست این نهاد سپرد تا این استان پهناور، با گذشت پنجمین سال، چهارمین فرد را در رأس مدیریت خود تجربه کند؛ تجربه‌ای که به اعتقاد بسیاری از تحلیل‌گران پرآسیب است و البته همچنان برای ساماندهی این وضعیت گوش شنوایی نیست.

با این حال پیش‌بینی می‌شود ظرف هفته‌های پیش رو، استاندار بعدی فارس تعیین شود و از این رو حدس و گمان‌ها و تلاش‌ها برای اثرگذاری بر روند تصمیم‌گیری دولت اعتدال درباره پنجمین مقام ارشد در استان فارس، همچنان در جریان است.

انتهای پیام/ سجاد بنام