پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب /ادریس کشاورز

داستان تلخ یکی از محروم ترین استان های ایران بی پایان است.
، همین هفته در اتفاقی تلخ و دردناک زن جوان بارداری در دیشموک به دلایلی نا معلوم می سوزد و فریاد مظلومیت زنان محروم ترین استان ایران رساتر و بلند تر در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی ایران و استان بلند می شود و همزمان وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید وارد همین استان می شود و تیم استقبال از وزیر، بی خیال رنج های مردم استان و خبرناگوار مرگ درد آور بانوی دیشموکی در یاسوج و سایر شهرهای استان بساط مهتر ، ساز و نقاره راه پهن می کنند این در حالی است که چشم مردم استان خیس اشک های است که نه فقط برای بانوی سوخته شده دیشموکی سرازیر شده که سال هاست اشک بار محرومیت ها،رنج ها و فقری است که دامان پاکشان را رها نمی کند.

انگاری کهگیلویه وبویراحمد سرزمینی است که فقط وفقط ساز ونقاره دارد و دستمال رنگین و احیانا دختر بچه ای خردسال با لباس رنگین تا باایراد اشعاری مداح گونه و دروغین دل مهمانان مرفه و بی درد را به دست آورد و احیانا با گفتن کلماتی مانند آفرین دختر گلم و شاید هدیه ای ناچیز پاسخی دهد و در گوشه ای از همین بساط نمایندگان و استاندار و مدیرانش دست در دست خود گذاشته و در حالی که لبخند ملیحی بر صورت دارد پیروزمندانه به قسمت بعدی برنامه می روند.

استاندار و نمایندگان استان نمی توانستند یا نمی خواستند به وزیر پول دار دولت بفهمانند که وزیر عزیز؛ ما در برنامه استقبال ساز و نقاره و رقص پارچه رنگین نداریم می دانید چرا! چون داغداریم ،رنجوریم ،مشکل داریم و چون در گوشه ای از همین خاک پر ثروت و فقیر زن جوان بارداری مظلومانه و غریبانه سوخت ،آقای وزیر به دوستان هیات دولت بفرمایید کهگیلویه وبویراحمد درد دارد ،محروم است و هنوز بعد از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب جاده هایش،راه هایش مشکل دارند ، بگویید نتوانستیم سال هاست ۱۵ کبلومتر جاده سوق و همین مقدار جاده چرام را به اتمام برسانیم و داغ مرگ عزیزان برخی خانواده ها که قربانی همین جاده ها هستند را تا ابد در خانواده هایشان جوادنه کردیم.

به وزیری که امروز مهمان استان است که اتفاقا از وزرایی است که به مانند اکثر دولت مردان ثروتمند و غنی است و سایر وزرایی که ممکن است به این استان بیایند بگویید دانش آموزان برخی مدارس استان کهگیلویه وبویراحمد توان مساعدت و همراهی با آموزش وپرورش در تامین منابع مالی مدارس را ندارند.

آقایان مدیر و استاندار محترم فریاد بزنید بر سر هر کس که وارد این استان می شود که دوستان تهران نشین شاید شما سهم خود را از سفره انقلاب بیش از آنچه نیازتان بود برداشتید اما سهم زنان و دختران مظلوم و نجیب کهگیلویه وبویراحمد را از دامنه غارون تا چاسخار،از ارتفاعات نیر تا دشت های اطراف دهدشت وسوق،از دیار نخستین ها ؛لنده تا ماغر و سرزمین نفت وگاز پرداخت کنید تا آه و ناله نیم شب آنها دل تاریخ را نسوزاند.

فریاد بزنید آهای پایتخت نشینان بی درد و مرفه ؛ آیا جوانان کهگیلویه وبویراحمد باید در شهرها و استان های همسایه به کارهای مشغول باشند که نه نسبتی با زحمتشان دارد و نه ارتباطی با تحصیلات و سوادشان و هرازگاهی فریاد مرگ دلخراشی یکی از همین جوانان آسمان ایل و استان را تاریک و غمبار کند؟

شما مسئولید آقایان نماینده و جناب استاندار و تیم مدیریتی مدعی شما ؛ چرا هر وزیری و مهمان کشوری به این استان می آید بهترین خاطرات را برایش رقم می زنید که فکر می کند در بهترین و زیباترین و پربرخوردار ترین استان ایران حضور دارد و بعد از سفر با سوغاتی های مختلف روانه پایتخت می شود تا احیانا در جلسه هیات دولت تعریفی و تمجیدی از شما شود ؟

محرومیت استان کهگیلویه وبویراحمد با افتتاح چند طرح که سالهاست باید افتتاح می شدند کم نمی شود هر چند باید قدردان کسانی باشیم که قدم در حل مشکلات بر می دارند اما ؛بدانید و بدانید و بدانید کهگیلویه وبویراحمد نیازمند توجه جدی و ویژه است.