پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کهگیلویه گفت: قانون نطام صنفی کاملا شفاف است و نمایشگاهی که قرار است چند روز دیگر در دهدشت برگزار شود تخصصی حوزه صنایع دستی است و اگر انحرافی باشد با حمایت فرماندار، اجازه قانون شکنی نمی دهیم و تعطیل می کنیم.

یاسین علویان سوق در گفت و گو با سایت ریواس جنوب در پاسخ به سوالی پیرامون برگزاری نمایشگاه تخصصی صنایع دستی در شهر دهدشت و ایجاد غرفه های دیگر صنوف گفت: این نمایشگاه هنوز برگزار نشده و امکان ندارد که اجازه دهیم چیزی خارج از موضوع مصوب شده در ستاد تنظیم بازار در این نمایشگاه دایر شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه افزود: این نمایشگاه تخصصی است و هدف از آن حمایت از تولیدکنندگان و هنرمندان حوزه صنایع دستی است که متولی برگزاری آن، اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی است.

وی با اشاره به بند سوم مصوبه شماره ۱۲۴/ ۲۰/۵۱۸۳ کمیته تنظیم بازار شهرستان کهگیلویه توضیح داد که در این بند برگزاری نمایشگاه تخصصی صنایع دستی و صنفی به تصویب رسید که منظور صنف صنایع دستی است و برای اینکه برداشت های اشتباهی نشود، در نامه ای پیرو این مصوبه توضیح دادیم که نمایشگاه تخصصی است و به جز صنایع دستی نمی شود، کالای دیگری عرضه شود.

علویان با قدردانی ویژه از حساسیت فرماندار کهگیلویه بیان کرد: وی دغدغه بازار و مشکلات مردم را دارند و در این زمینه کاملا هماهنگ و تحت سیاست های ایشان هستیم.

وی تصریح کرد: آقای فرماندار معتقد است که برای تنظیم بازار و حمایت از مردم برای ارائه کالاها با قیمت مناسب و تخفیف نسبت به بازار، نمایشگاه هایی برگزار شود که در راستای این دغدغه، نمایشگاهی زمستانه با عنوان عرضه مستقیم کالا با مدیریت اتاق اصناف در بهمن ماه خواهیم داشت.

وی با تاکید بر نگاه حمایتی فرماندار کهگیلویه از مردم، اضافه کرد: دغدغه های وی در حوزه بازار برای ما حجت است و با برگزاری این نمایشگاه در ماه بعدی شاهد دسترسی بهتر مردم به کالاهای مورد نیاز به ویژه افرادی که قدرت خرید کمتری دارند، خواهیم بود.

متولی بازار در شهرستان کهگیلویه، در پاسخ به این سوال ریواس جنوب که آیا اگر به جز حوزه صنایع دستی، شاهد فروش کالاهای دیگری در این نمایشگاه بودیم، قادر به تعطیلی آن هستید یا نه، گفت: قانون در این زمینه شفاف بوده و اگر این انحراف انجام شود یک تخلف صنفی آشکار است و قطعا اولین نفری که اجازه قانون شکنی را نمی دهد، شخص فرماندار و بعد از آن هم صنعت، معدن و تجارت است.

وی تاکید کرد: اگر این نمایشگاه از حالت تخصصی صنایع دستی خارج شود، اجازه برگزاری نخواهیم داد و حتی اگر در حین برگزاری نمایشگاه نیز تخلفی صورت گیرد، تعطیل می شود چرا که حق و حقوق بازاریان و مصرف کنندگان هر دو برای ما مهم است.

علویان یادآور شد: با شناختی که من دارم همکاران ما در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز مصمم به اجرای قانون هستند و به دنبال نمایشگاه تخصصی صنایع دستی هستند.

به گزارش ریواس جنوب از دهدشت، این نمایشگاه ۴ ماه پیش نیز در دهدشت حواشی زیادی را داشت تا جایی که با اعتصاب بازاریان نهایتا در محوطه پارک برگزار شد.

نمایشگاه صنایع دستی دهدشت قرار است از ۱۵ دی ماه و طبق مصوبه کمیته تنظیم بازار به مدت هفت روز برگزار شود.

انتهای پیام/ ک_ب