پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اولین محموله وارداتی لاشه گوشت قرمز گرم وارد مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شد تا هر کیلوگرم گوشت بره به قیمت ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان به دست مردم برسد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، با محوریت معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و در یک اقدام جهادی بعد از آنکه قصابان عوامل گوشت قرمز حاضر به رعایت قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار (۵۴ هزار تومان) نشدند، اولین محموله وارداتی گوشت قرمز گرم به میزان چهار تن وارد یاسوج شد.

جعفر گوهرگانی در این‌باره گفت: گوشت قرمز در این استان نارضایتی‌های زیادی به وجود آورده و ما برای تعدیل بازار اقدام به واردات گوشت قرمز گرم کردیم که این روند ادامه خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: آنچه مهم است این بوده که این گوشت به دست مردم و مصرف‌کنندگان واقعی برسد که در این خصوص نظارت صنعت، معدن و تجارت حرف اول را می‌زند و اگر در توزیع این محموله بتوانیم خوب عمل کنیم، هر هفته این گوشت با کیفیت و با قیمت مناسب بین مردم توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: ما قیمت بالای ۵۴ هزار تومان را حباب کاذب می‌دانیم، و امروز هم ثابت شده که گوشت قرمز گرم با کیفیت بره از هزاران کیلومتر آن طرف‌تر با قیمت ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد اما عوامل دست‌اندرکار گوشت در این استان تولیدکننده دام حاضر نیستند آن را به قیمت هر کیلوگرم ۵۴ هزار تومان به فروش برسانند.

گوهرگانی تصریح کرد: ما آبرو گذاشتیم و مجوز این محموله را گرفتیم نباید کسانی برای سودجویی این فرصت را از مردم بگیرند.

وی با بیان اینکه طرف حساب ما صنعت، معدن و تجارت و صنف قصابان است، ابراز کرد: اگر تخلفی باشد فقط جریمه مالی نیست بلکه پلمب می‌شوند و برای همیشه تعطیل خواهند شد.

گوهرگانی گفت: قصابانی که از سوی سازمان صمت معرفی شدند باید نهایت تلاش را کنند که این گوشت را فقط به مردم بدهند نه اینکه به دیگر قصابان و رستوران‌ها و عواملی که موجب انحراف توزیع می‌شوند، تحویل دهند.

در آیین توزیع این محموله وارداتی، مدیرکل دامپزشکی، مدیر شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی، معاون بازرسی صنعت و معدن، مدیرکل اقتصادی استانداری و قصابان معرفی شده از سوی اداره‌کل صمت حضور داشتند.

در استان کهگیلویه و بویراحمد و به بهانه افزایش قیمت دام زنده، صنف قصابان دست از کار کشیدند و در ماه اخیر هیچ سفارش کشتاری را به تنها کشتارگاه صنعتی یاسوج ندادند تا جایی که کشتارگاه نیز در آستانه تعطیلی کامل قرار گرفت.

قصابان با این فشارها و در سایه عدم اقتدار اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت، سعی داشتند تا حتی قیمت گوشت قرمز را از هر کیلوگرم ۵۴ هزار تومان نیز بالاتر ببرند و به قیمت دلخواه ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان به فروش برسانند که این اقدام زیاده‌خواهانه با مقاومت برخی مسئولان از جمله جعفر گوهرگانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد مواجه شد؛ مقاومتی که امروز با ورود اولین محموله گوشت گرم گوسفندی نتیجه داد و قیمت هر کیلوگرم گوشت بره و گوسفند را به ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان رساند.

این محموله چهار تنی قرار است از ساعت ۱۶ امروز به مدت ۲ ساعت و فردا نیز از ساعت ۱۰ صبح به مدت ۲ ساعت با حضور بازرسان صنعت و معدن در ۱۱ قصابی شهر یاسوج به فروش برسد.

انتهای پیام/بنام-ک