پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در موضوع گزینش افراد باید تقوا مبنا قرار داده شده و سردسیری و گرمسیری بودن ملاک نباشد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام غلامرضا مزارعی امشب در نشست با مسئولان گزینش دستگاه قضایی و اجرایی کهگیلویه و بویراحمد هدف هسته‌های گزینش را سالم‌سازی محیط اداری عنوان کرد و اظهار داشت: در موضوع گزینش افراد باید تقوا مبنا قرار داده شده و سردسیری و گرمسیری بودن ملاک نباشسردسیری و گرمسیری بودن ملاک گزینش افراد در دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد نباشدد.

وی با بیان اینکه در گزینش افراد نگاه‌های طایفه‌ای و یا ارتباط با اشخاص دینی و سیاسی ملاک نیست، افزود: سفارش‌ها ممکن است کمک‌کننده باشد اما مبنای عمل گزینش نیست و افراد باید بر مبنای ویژگی‌های‌شان گزینش شوند.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه ارزش افراد باید بر مبنای لیاقت‌شان برای مناصب مختلف مد نظر قرار گیرد، گفت: در حوزه ادارات و تشکیلات نظام جمهوری اسلامی، عمده مدیریت‌ها باید از نیروهای کارآمد و متخصص باشد.

مزارعی عنوان کرد: باید ضعف‌ها و استعدادها را در حوزه گزینش مشخص کرده و نیروهای متخصص را برای پست های تخصصی گزینش کنیم تا فرد منتخب کارآیی لازم را داشته باشد و ضرری متوجه مردم، مسئولان و نظام نشود.

وی با بیان اینکه ما مسئولان در ارائه خدمت به مردم یگانه عمل نکردیم، گفت:  مسئولان گزینش توجه کنند افرادی که هیچ کسی را ندارند مشغول به کار شوند و البته در این بین شاخص‌ها نیزرعایت شود.

انتهای پیام/د