پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به پروژه‌های در حال اجرای شهرستان باشت از جمله سد خاکی آبدهگاه اختصاص داده شده است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی غلامحسین حکمتیان در خصوص پروژه‌های حوزه منابع طبیعی شهرستان باشت گفت: در سطح شهرستان باشت عملیات بیومکانیکی و بیولوژیکی انجام شده که کنترل فرسایش خاک، کنترل روان‌ آب‌های سطحی، افزایش ذخیره آب‌های زیرزمینی و احیای جنگل‌ها از مزیت‌های اجرای این طرح‌ها است.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:  اعتبار عملیات بیولوژیکی شهرستان باشت که از محل صندوق توسعه ملی تأمین شد در چهار پروژه به مساحت ۳۵۰ هکتار در حال اجرا است که این اعتبار بالغ بر ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال است.

وی عنوان کرد:  چهار پروژه اجرا شده این شهرستان تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بخش عمده آن عملیات نهال کاری شامل گونه‌های بلوط و کنار و بذرهای بلوط و بادام که در عرصه‌های بوستان و شلال‌دان باشت اجرا شده است.

این مسؤول بیان کرد: حجم بالای عملیات کاشت گونه‌های بذر و نهال در این شهرستان سبب غنی‌سازی و توسعه جنگل‌ها می‌شود، ضمن اینکه اجرای این طرح‌ها در شهرستان باشت سبب جلوگیری از فرسایش خاک و در آینده ذخیره‌سازی آب برای زمین‌های کشاورزی می‌شود.
حکمتیان افزود: همچنین پروژه سد خاکی آبدهگاه باشت و پروژه سنگ ملاته بوستان باشت در حال اجرا است که پروژه سد خاکی آبدهگاه باشت ۴۰۰ هزار متر معکب ذخیره‌سازی آب دارد.

وی گفت: پروژه سنگ ملاته بوستان باشت در ۱۹۰۰ متر مکعب در حال اجرا است که این پروژه هم ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سر جمع میزان اعتبار اختصاص یافته صندوق توسعه ملی به شهرستان باشت ۴۰ میلیارد ریال بوده که سبب پیشرفت استان و شهرستان در حوزه منابع طبیعی می‌شود.

انتهای پیام/د