پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

 استاندار کهگیلویه وبویراحمد با صدور حکمی، دکتر چنگیز هاشمی را به عنوان مشاور امور اقتصادی و سرمایه گذاری خود معرفی کرد.

به گزارش ریواس جنوب ازیاسوج، به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد،  علی محمد احمدی در نشستی با حضور معاون سیاسی و امنیتی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و کیانی رئیس اتاق بازرگانی استان حکم دکتر هاشمی را به وی تقدیم کرد.
استاندار در این نشست با بیان اینکه، دولت ها نشان داده اند بدون ظرفیت مردمی و بخش خصوصی نمی توانند موفق باشند و در کنار آن امنیت و سلامت را از ضروریات اصلی جامعه دانست، گفت: جامعه باید عاری از تحدیدهای بیرونی و درونی باشد.
وی اظهار داشت: براین باوریم که استان دارای ظرفیت ها و توانمندی های بالایی است و نباید چسپندگی های قومی باعث ممانعت پیشرفت آن شود و در این زمینه وظیفه داریم که امکانات و بسترها را فراهم کنیم و از ظرفیت های قانونی بیشتر بهره بگیرم.
احمدی تصریح کرد: باید کسانی که متعلق به استان هستند و توانائی بالایی دارند، مشکلات را می شناسند و دلسوز استان، مردم و دل در گرو کار و تلاش دارند در کنار ما کار کنند تا به توسعه استان کمک شود.
استاندار با اشاره به اینکه، تک روی و یکسوگرایی دردی از استان دوا نمی کند، افزود: کشور در شرایط خاص است و مشکلات به تنهایی از عهده یک نفر و گروه خاصی حل شدنی نیست و همه باید شرایط را در هر زمینه ای درک کنیم و با انسجام بیشتر به امور توجه داشته باشیم.
به صلاح نیست همه اعتبارات استان را در یک موضوع خاص هزینه کنیم
وی با بیان اینکه، منابع کشور محدود است و اینکه بخواهیم ۲۰۰ میلیارد تومان منابع استان را در یک جا و در یک مورد تلنبار و هزینه کنیم که اشتغال و تولید چندانی هم ندارد به صلاح نیست و باید به مسائل به طور ریشه ای، بنیادی، اصولی و عالمانه توجه کرد.
استاندار با تاکید به اینکه، پیش برد امور با مشی طایفه ای، عصبیت، بی حوصله گی و سلیقه ای کارساز نیست، تصریح کرد: در شرایطی نیستیم که ناهماهنگی ایجاد شود و باید با صعه سدر و بردباری امور را جلو ببریم.
احمدی یادآور شد: تسهیلات روستایی با بهره کم و شرایط آسان و با سهم بالایی داریم و باید شرایط به خصوص وثیقه را بر مردم آسان گرفت تا بتوان از آن بهره ببرند و تولید و اشتغال رونق بگیرد.
وی، ایجاد هرگونه التهاب در فضای مدیریت، کار و همچنین امور سرمایه گذاری را از عوامل بازدارنده رشد استان دانست و گفت: دوران بحث های برخورد فیزیکی و چکشی گذشته است و درک مسائل و پردازش به آن باید منطقی و مدبرانه باشد.
حل مسائل مالی به صورت تهاتر ضروری است
رئیس اتاق بازرگانی استان هم انتخاب دکترهاشمی را به عنوان مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری، شایسته دانست و از استاندار تقدیر و تشکر کرد.
کیانی گفت: ما به لحاط ظرفیت، توانمندی و داشته ها در مقابل طرف های خارجی یک سر و گردن بالاتریم اما آنچه مهم است رعایت نظم و انضباط اجتماعی و قانونمداری است.
وی اظهار داشت: معتقدم باید همه موضوعات را به صورت مشورتی و تیمی بررسی و انجام داد و تنظیم بازار که دغدغه همگان است، نباید بخش خصوصی تاوان آن را بدهد.
رئیس اتاق بازرگانی استان حل مسائل مالی را به صورت تهاتر ضروری دانست و ابراز داشت: اعتماد دولت به بخش خصوص بهترین عامل دلگرم کننده است.
در این نشست حکم دکتر هاشمی تحویل وی شد.
انتهای پیام/ک-ب