پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سرپرست اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی استان فارس گفت: زمينه بسياري از آسيب پذيري هاي فردي از جمله نزاع و درگیری مربوط به پايين بودن آستانه صبر و تحمل افراد است.

به گزارش ریواس جنوب، مهدی نعمایی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: خشم، يك هيجان كاملاَ طبيعي است و مانند ساير احساسات نشانه سلامت و تندرستي و عواطف انساني مي باشد؛ اما هنگامي كه از كنترل خارج شده و تبديل به خشونت مي شود، مي تواند به يك حس مخرب و ويرانگر تبديل شود.

وی افزود: زمينه بسياري از آسيب پذيري هاي فردي از جمله نزاع و درگیری مربوط به پايين بودن آستانه صبر و تحمل و به طور كلي رفتارها و واكنش هايي است كه فرد ممكن است در شرايط گوناگون از خود بروز دهد.

سرپرست اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس، با اشاره به اینکه پرخاشگري ممكن است معلول هر موقعيت ناخوشايندي از قبيل درد، بيماري، دلتنگي، استرس، تحقير شدن، ناكامي و … باشد، بیان کرد: گاهي ممكن است فرد به دليل فقط چند ثانيه توقف پشت چراغ قرمز و يا دير رسيدن به اتوبوس، تاكسي، سرويس و… پرخاشگري کند.

وی، ناكامي ها را مهم ترين عامل در بروز پرخاشگري دانست و تصریح کرد: وقتي فرد به هر دليل نتواند با استفاده از شيوه هاي منطقي و معقول به هدف خود دست يابد و يا از خود دفاع كند، ممكن است رفتاري پرخاشگرانه متناسب با سطح ناكامي اش از خود بروز دهد.

نعمایی با تاکید بر مديريت رفتار پرخاشگرانه توسط خود فرد و اطرافيان، اظهار داشت: شرايط اجتماعي ممكن است هميشه وفق مراد ما نباشد و لازم است كه آمادگي لازم براي مواجهه با چنين شرايطي را داشته باشيم.

به گفته این مقام انتظامی، كوتاه آمدن و پايان دادن به مشاجره را نشانه ضعف خود ندانيم و وقتي با فردي روبرو شديم كه به شدت خشمگين است، توهين مي كند، اشياء را پرت مي كند، فرياد مي كشد و قصد حمله به ما را دارد، بهترين راه ترك موقعيت است.

سرپرست اداره آموزش همگانی و مشارکت عمومی معاونت اجتماعی پلیس فارس با بیان اینکه باور داشته باشيم كه رسيدن به راه حل منطقي و معقولِ مشكلات، تنها با آرامش و تأمل امكان پذير است، خاطرنشان کرد: ناكامي را نه پايان راه، بلكه پله اي براي تلاش و شكيبايي بيشتر براي نيل به هدف خود بدانيم.

انتهای پیام/ سولماز حسینی