پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در بیانیه‌ای اعلام کرد: تا اتخاذ تصمیم اساسی در جهت حل مشکل کارتن‌خواب‌های شیراز در مقابل ساختمان شورای شهر در سرما می‌خوابیم.

  به گزارش ریواس جنوب، به نقل از خبرگزاری فارس، هفته گذشته بود که خبر فوت یک بانوی کارتن‌خواب به نام «گل‌بس» در شیراز بسیاری را اندوهگین کرد. پس از انتشار این خبر خبرنگاران و برخی از فعالین دانشجویی نیز اعتراض خود را نسبت به نبود گرمخانه در شیراز و بی‌توجهی به وضعیت معتادین و کارتن‌خواب‌ها در شیراز اعلام کردند. اینبار نیز بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در اعتراض به فوت «گل‌بس» در شیراز و با تأکید بر اتخاذ تصمیم اساسی در جهت حل مشکل کارتن‌خواب‌های شیراز بیانیه‌ای را صادر و اعلام کرد که جمعی از دانشجویان بسیجی در مقابل ساختمان شورای شهر شیراز می‌خوابند.

در متن بیانیه آمده است:

همانطور که مستحضرید، یکی از مهمترین وظایف جریان دانشجویی پیگیری مسائل مربوط به کارتن‌خواب‌های سطح و حاشیه شهر بوده و هیچ وقت از این مطالبه خود کوتاه نیامده و دلسوزانه آن را بیان می‌کند.

طبق قانون یکی از مهمترین وظایف شورای هر شهر، بعنوان مرکز تصمیم‌گیری در آن شهر، بررسی و شناخت کمبودها، نیازها و نارسایی اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، اقتصادی و رفاهی حوزه انتخابیه و تهیه طرح‌ها و پیشنهادهای اصلاحی و راه حل‌های کاربردی در این زمینه‌ها جهت برنامه‌‍ریزی و ارائه آن به مقامات مسؤول ذیربط است.

 اما امسال در شرایطی وارد فصل سرد زمستان شده‌ایم که نه تنها مشکلات گذشته رفع نشده است بلکه به تعداد کارتن‌خواب‌ها نیز افزوده شده، میانگین دمای شهر نیز از سال گذشته پایین‌تر و میزان بارش به نسبت سال گذشته نیز بیشتر شده است. این خود می‌تواند تهدیدی جدی برای کارتن‌خواب‌های شیراز باشد.

هر چند ظرفیت محدود گرمخانه‌های شیراز اندکی افزایش داشته اما این افزایش کم نه دردی از کارتن‌خواب‌ها را دوا می‌کند و نه موجب رضایت مردم می‌شود. با تمام این اوصاف متاسفانه، امسال نیز همانند سال‌های گذشته شاهد عزمی جدی از سوی مسؤولان شهری در جهت سازماندهی این افراد نیستیم.

از شورای اسلامی شهر شیراز، مطابق وظایف قانونی آن، انتظار می‌رود سریعا تصمیمی جدی برای کارتن‌خواب‌های شیراز اتخاذ و شرایط اجرایی شدن آن را مهیا کند.

گفتنی است تا زمان تصمیم فوری شما در این مورد، جمعی از اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز روبروی ساختمان شورای شهر همانند سایر کارتن‌خواب‌ها در سرما خواهند خوابید.

امید به آن است هر چه سریعتر موجبات آسایش حداقلی کارتن‌خواب‌ها فراهم گردد چرا که کارتن‌خواب‌ها هم انسانند.

 بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز

انتهای پیام/ سولماز حسینی