پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه فارس با عذرخواهی از مشترکان و کاربران اینترنت شرکت مخابرات (۲۰۲۰)، یکپارچه سازی سامانه ارتباط با مشتریان (CRM) و سامانه فنی پشتیبان (AAA) را علت بروز مشکل در اتصال کاربران این استان به اینترنت اعلام کرد.

به گزارش ریواس جنوب، فرشید ایزدی، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قبلا این سامانه به شکل استانی فعال بود و هر یک از استان ها سامانه مستقل خود را داشتند که با این یکپارچه سازی پشتیبانی از طریق مرکز مخابرات ایران انجام می شود.

وی ادامه داد: این سیستم یکپارچه دسترسی سریع و آنلاین کاربران و مشترکان به سامانه ارتباطی را ممکن می کند.

مدیرعامل شرکت مخابرات منطقه فارس اظهار داشت: با یکپارچه سازی این سامانه که آدرس آن نیز به ADSL.TCI.IR تغییر یافته، نام کاربری و کلمه عبور کاربران نیز تغییر کرده که کاربران با مراجعه به سامانه می توانند در جریان مراحل دریافت نام کاربری و رمز عبور جدید خود قرار گیرند.

نخستین روز هفته جاری (۱۵ دی ۱۳۹۷) مشترکان اینترنت شرکت مخابرات فارس موسوم به ۲۰۲۰ با مشکلات ارتباطی همچون کندی سرعت اینترنت و قطعی کامل آن مواجه شدند.

ایزدی گفت: هم اینک عمده مشکلات این سامانه رفع شده و تقریبا برای اکثر کاربران امکان استفاده مجدد از اینترنت فراهم شده است و سایر مشترکان نیز ظرف ۱۰ روز آینده مشکلی در استفاده از اینترنت نخواهند داشت.

مدیر مخابرات منطقه فارس تصریح کرد: به منظور جبران بخشی از مشکلات پیش آمده برای مشترکان و جلب رضایت هرچه بیشتر آنها، به مشترکان دارای بسته یک تا سه ماهه اینترنت ۲۰۲۰ پنج گیگابایت، به مشترکان دارای بسته سه تا ۶ ماه ۱۰ گیگابایت و به مشترکان دارای بسته ۶ تا ۱۲ ماه ۱۵ گیگابایت اینترنت رایگان تعلق خواهد گرفت.

وی ادامه داد: مشترکان می توانند برای فعال سازی این حجم اینترنت هدیه در نظر گرفته شده با سامانه ۲۰۲۰ تماس بگیرند.

او اظهار داشت: هم اینک در استان فارس ۱۲۰ هزار مشترک از اینترنت شرکت مخابرات (۲۰۲۰) استفاده می کنند.

ایزدی، یکی از نیازهای امروز شهروندان را دسترسی به اینترنت پرسرعت یکپارچه و بدون نقطه کور و قطعی دانست و افزود: برای این منظور در شهر شیراز نیاز به نصب ۵۳ آنتن مخابراتی (BTS) داریم که برخی دیدگاه های نادرست مبنی بر مضر و خطرناک بودن این آنتن ها مانع توسعه این آنتن ها در نقاط مختلف شهر شده است.

وی ادامه داد: در کنار به روز بودن امکانات و تجهیزات مخابرات فارس، تمام امواج شرکت مخابرات از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کنترل می شود و چنانچه امواج فراتر از حد مجاز و استاندارد باشد برخورد می شود.

وی گفت: هم اینک در استان فارس یک هزار و ۲۷۴ آنتن مخابراتی وجود دارد که از این تعداد ۴۲۰ آنتن در شهر شیراز و حومه آن نصب شده است.

انتهای پیام / سولماز حسینی