پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: برای تنظیم بازار، بیش از هزار و ۷۰۰ تن گوشت قرمز با قیمت مصوب در فارس توزیع شد.

  به گزارش ریواس جنوب، هدایت‌الله رحیمی با بیان اینکه در ۱۵ روز گذشته ۶۰ تن گوشت قرمز منجمد با قیمت مصوب دولتی هر کیلو ۲۹ هزار تومان در استان فارس توزیع شده است، گفت: از شهریورماه امسال تاکنون یک هزار و ۷۶۰ تن گوشت قرمز منجمد در فارس توزیع شده است.

وی افزود: در دو هفته گذشته ۱۰ تن گوشت قرمز گرم با قیمت مصوب دولتی هر کیلو ۳۷ هزار و ۵۰۰ در فارس توزیع شده است.

رحیمی از توزیع ۷۰۰ تن گوشت مرغ منجد در یک ماه گذشته با قیمت هر کیلو هشت هزار و ۹۰۰ تومان خبر داد و ادامه داد: قیمت تخم‌مرغ در استان فارس متعادل است و روند نزولی دارد به طوری که در حال حاضر هر کیلو تخم‌مرغ بین هفت هزار و ۵۰۰ تومان تا هشت هزار تومان به فروش می‌رسد بنابراین نیازی به توزیع تخم‌مرغ در بازار نبوده است.

وی با بیان اینکه در یک ماه گذشته ۶۴۰ تن برنج در استان فارس توزیع شده و از شهریورماه تاکنون در مجموع ۳ هزار تن برنج در این استان توزیع شده است، گفت: برنج «۱۱۲۱» با قیمت هر کیلو پنج هزار و ۴۰۰ تومان و برنج تایلندی با قیمت هر کیلو چهار هزار و ۴۰۰ تومان توزیع می‌شود.

رحیمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، افزود: شکر به قیمت یک هزار و ۴۰۰ تومان تاکنون ۹۰۰ تن در استان فارس توزیع شده و تنها در یک ماه گذشته ۳۰۰ تن شکر در این استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه این اقلام در فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف کارمندی و کارگری توزیع می‌شود، گفت: این اقلام با هدف متعادل کردن قیمت‌ها و با توجه به نیاز بازار و تغییرات قیمت آن‌ها در بازار توزیع می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی فارس افزود: به دلیل خشکسالی تولید گوشت در استان فارس کاهش یافته و همین خشکسالی سبب بالا رفتن هزینه علوفه دام شده و از طرفی نیز نوسانات ارزی در واردات گوشت تاثیر داشته و عوامل دیگری مثل بالا رفتن هزینه کارگری، کشتارگاه و توزیع سبب بالا رفتن قیمت گوشت شده است.
انتهای پیام/سولماز حسینی