پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار فارس هماهنگی و انسجام در سطوح مختلف مدیریتی را کلید توسعه فارس و ساختن آینده ‌ ای روشن برای مردم دانست.

به گزارش ریواس جنوب، به نقل از ایسنا، عنایت الله رحیمی پنجشنبه ۱۹ دیماه در دیدار با شهردار و مدیران شهرداری شیراز، با تاکید براینکه مدیریت ارشد فارس همکاری و همراهی لازم را با مجموعه شهرداری شیراز خواهد داشت، گفت: برطرف کردن نیازهای شهرداری به معنی تسهیل در خدمت رسانی به شهروندان است.

رحیمی با تاکید بر وجود نگاه حمایتی نسبت به تمام شهرداری‌ها در استان فارس، گفت: در استان فارس هم اینک یکصد و ده شهر وجود دارد که همه آنها نیازمند حمایت حاکمیت است.

وی با بیان اینکه نگاه مدیریت ارشد استان فارس به آینده است و ورق زدن گذشته جایگاهی ندارد، گفت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد جمعیت استان فارس در شیراز زندگی می کنند در مدیریت شهری این کلانشهر باید با تئوری و نظر وارد عمل شویم و اقدامات موثری انجام دهیم که نتایج آن برای مردم ملموس باشد .

استاندار فارس با بیان اینکه توفیق شهرداری شیراز به عنوان بخشی از بدنه مدیریتی استان در انجام وظایف و خدمات رسانی به منزله موفقیت مدیریت ارشد استان تلقی می شود، بر دو سویه بودن همراهی و تعامل تاکید کرد .

وی با اشاره به فعالیت های انجام شده در شهرداری شیراز این اقدامات را موثر ارزیابی و خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد شورای شهر شیراز اقدامات مناسبی به ویژه در حوزه فرهنگ سازی انجام شده است که امیدواریم بیش از پیش ادامه یابد .

رحیمی بر لزوم طراحی و اجرای پروژه های شاخص در شهر شیراز تاکید و اضافه کرد: به نتیجه رسیدن طرح محور عرفان و ساماندهی رودخانه خشک، نمونه‌هایی از اینگونه پروژه‌های شاخص و قابل آدرس دهی است که می تواند در تاریخ شهر شیراز ماندگار شود .

استاندار فارس همچنین با اشاره به اهمیت بافت تاریخی فرهنگی در شیراز، یادآور شد: اقدامات موثر در  این بافت ارزشمند می تواند علاوه بر ایجاد زمینه رونق اقتصادی در شهر، سبب پایداری مولفه های مختلف فیزیکی، فرهنگی،اجتماعی و… خواهد شد .

رحیمی با بیان اینکه بیکاری قشر تحصیلکرده و جوان از معضلات و دغدغه های اصلی حال حاضر در جامعه است، افزود: بافت تاریخی شیراز ظرفیت ایجاد بنگاه های مبتنی بر اقتصاد خلاق را دارد و می تواند بخشی از دغدغه اشتغال را ضمن دستیابی به هدف احیا زندگی در بافت محقق کند .

وی با اشاره به شرایط سخت کنونی و مشکلات ایجاد شده در حوزه های اقتصادی همچون ارز ، تاکید کرد: هنر مدیریت در شرایط سخت نمایان می شود بنابراین سختی ها را باید بپذیریم و برای برون رفت از آنها برنامه ریزی کنیم .

استاندار فارس از مدیران شهرداری شیراز خواست با پرهیز از حواشی و پرداختن به موضوعات اصلی به سوی ساختن آینده ای بهتر برای شیراز گام بردارند .

انتهای پیام/ سولماز حسینی