پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل اسبق آموزش و پرورش فارس و عضو فعلی شورای شهر شیراز، نسبت به برخی تحلیل‌های کاربران فضای مجازی درباره درگیری خون‌بار دو دانش‌آموز شیرازی، واکنش نشان داد.

متن یادداشت کوتاهی که عبدالرزاق موسوی در اختیار ریواس جنوب قرار داده، به شرح زیر است.

عبدالرزاق موسوی- عضو شورای اسلامی شهر شیراز

 یک دانش‌آموز شیرازی در جریان درگیری چند دانش‌آموز کشته می‌شود…

جای نگرانی جدی دارد. باید ریشه‌یابی شود. تردیدی نیست. ولی پرسش؛ آیا در کشورهای دیگر و در بین این همه دانش‌آموز چنین اتفاقی نمی‌افتد؟ آیا قبل و بعد از انقلاب این گونه حوادث در خانواده‌ها نبوده است.

در بی کفایتی وزیر آموزش و پرورش تردیدی نیست؛ در اینکه آموزش و پرورش مشکل دارد تردیدی نیست؛ اما به نظر می‌رسد به نقطه‌ای رسیده‌ایم که هر ناهنجاری و یا اقدام غیر اخلاقی و یا غیر قانونی را زاییده‌ی شرایط موجود و نحوه اداره کشور دانسته و به عکس علت و ریشه هر اقدام اخلاقی و یا مردمی را به عوامل دیگری نسبت می‌دهیم.

انتظار می‌رود نشانی‌های درست بدهیم. ریشه این قبیل ناهنجاری و جنایات را به درستی باید شناخت.

به نظر من این نحوه‌ی تحلیل مسائل و پدیده‌ها ما را با مشکلات بزرگتری مواجه خواهد کرد؛ در تحلیل یک واقعه یا یک حادثه، باید با بی‌طرفی و به دور از قضاوت پیشینی عمل کنیم. این به صواب نزدیک و موجب ارائه راه‌حل‌های واقعی و کمک به آرامش و امنیت حداقلی خواهد شد.

به گزارش ریواس جنوب، روز گذشته چهارشنبه تعدادی از دانش‌آموزان در خارج از دبیرستان ارسنجانی شیراز با یکدیگر درگیر شدند که یکی از دانش آموزان به ضرب چاقو کشته شد.

بسیاری از کاربران فضای مجازی در تحلیل‌های خود ریشه‌ی این‌گونه حوادث را به موقعیت نامناسب آموزش و پرورش و بی‌توجهی‌ها به وضعیت معلمان و دانش‌آموزان نسبت داده‌اند.

انتهای پیام/ سجاد بنام