پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه ۸۰ درصد کودکان خیابانی اتباع خارجی هستند و خدمات بدون تبعیض دریافت می کنند، گفت: خدمات به کودکان بدون درنظر گرفتن ملیت انجام می شود.

 

 

به گزارش ریواس جنوب، سید مرتضی موسوی امروز (شنبه ۲۲ دی) در اولین جلسه هم اندیشی طرح سهم با بیان اینکه سلامت اجتماعی یکی از نقاط قوت برنامه ششم توسعه است، گفت: آسیب های اجتماعی تنها با یک متولی درمان نمی شود و نیاز به برنانه های طولانی مدت دارد به طوری که همه لایحه های اجتماعی و سطوح اجتماعی در نظر گرفته شود.

به گزارش شبستان؛ مدیر کل بهزیستی فارس با تاکید بر اهمیت آموزش های مهارت های زندگی، اظهار کرد: بیشتر مردم حتی برخی از نخبه ها به دلیل عدم آگاهی از مهارت ها در زندگی مشترک دچار مشکلاتی می شودند و این عدم آگاهی برای ساختار خانواده خطراتی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه خیلی از رفتارهای روزمره ما نشان از بیماری اجتماعی است، عنوان کرد: طبق برنامه ششم توسعه باید ۲۵ درصد آسیب ها را کاهش داد و استان فارس سالانه بین ۲ هزارو ۵۰۰ تا سه هزار کودک معلول دارد و جمعیت سالمندی آن از حد نصاب کشوری بیشتر است.

موسوی با بیان اینکه هدف اصلی افزایش نشاط در جامعه است، گفت:۶۱۰ گروه اجتماع محور در ۲ سال گذشته در فارس راه اندازی شده است، نیکوکاران در این راه باید قدم بردارند، ساخت مساجد و مدارس خوب بوده اما تاکنون نیاز شهر سازماندهی آسیب اجتماعی است، اگر ۹۰‌ موسسه خیریه ورود کنند، ظرف ۶ ماهه چهره شهر شیراز تغییر می کند.

مدیرکل بهزیستی فارس خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد از کمک رسانی سنتی به سمت نیازسنجی بروند، باید سهم موسسات خیریه را ببینیم، سمن های جدیدی شکل بگیرد و در این راستا پول های سرگردان ساماندهی شود، متاسفانه دستگاه هایی مجوز خیریه ها صادر می کنند که جنس کارشان نیکوکاری نیست بلکه امنیتی است و خیلی از آنها حتی تمدید هم نمی شوند.

وی با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد کودکان خیابانی اتباع خارجی هستند و خدمات بدون تبعیض دریافت می کنند، تاکید کرد: خدمات به کودکان بدون درنظر گرفتن ملیت انجام می شود و ۲۸ مرکز اتباع با ۵۷۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست و ۴۶۰ ترخیصی بالای ۱۸ سال تحت حمایت بهزیستی فارس داریم.

پایان پیام/سولماز حسینی