پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امروز نمی توان به صرف برخی ارتباطات شخصی و دوستی‌هایی که ممکن است برای یکی دو روز به دلایل پیش پا افتاده خدشه‌دار شده کلیت حوزه سلامت و بهداشت و درمان را زیر سؤال برده و مسؤولان را در راه خدمت بهتر و بیشتر به مردم ناامید و مایوس کنیم.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج،  کرم خوشفکر کارشناس روابط عمومی و فعال حوزه بهداشت و سلامت و درمان طی یادداشتی در خصوص وضعیت بهداشت و درمان استان کهگیلویه و بویراحمد و اشکالاتی که این روزها به دانشگاه علوم پزشکی استان وارد شده و نوع ارتباط میان حوزه سلامت و رسانه‌ها و خبرنگاران این گونه آورده است که یکی از مقوله‌ها و شاخص‌های مهم توسعه هر استان و شهر و دیاری و البته در مقیاس بزرگتر جامعه و کشوی نوع نگاه به حوزه سلامت است.

دولت کنونی بر همین اساس برای این یکی از شاخص‌های توسعه را مورد توجه قرار دهد طرح تحول سلامت را در دستور کار قرار داد و با این طرح الحق و الانصافدر حوزه سلامت و درمان گام‌های بزرگی برداشته شد.

از پرداختن به هتلینگ بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گرفته تا توسعه و ساخت خانه‌های بهداشت روستایی و کمک به ساخت سایر فضاهای درمانی و تجهیز آن‌ها به مدرنترین دستگاه‌های مور نیاز و توسعه بخش‌های درمانی از اقداماتی بود که نمی‌توان به روی آن‌ها چشم بست.

در حوزه غذا و دارو با تلاش‌هایی که صورت گرفت و از نزدیک شاهد آن بودم جز استان‌هایی بودیم که با هیچ گونه کمبود دارویی مواجه نشدیم و هر چند بودجه داروهای صعب‌العلاج و سرطانی قریب به ۲۰۰ میلیون تومان بود اما به همت این معاونت به بیماران هم استانی یک میلیارد تومان تخفیف دارویی داده‌ایم تا بیماران علاوه بر بیماری با رنج بی‌دارویی مواجه نشوند.

آن گونه که مسؤولان استان از جمله معاونت عمرانی بارها و بارها در جلسات گفته و می‌گویند نزدیک به ۲ هزار طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمامی در کل استان در همه حوزه‌ها از ورزشی گرفته تا فرهنگی و سایر بخش‌ها وجود داد و هنوز تکمیل نشده‌‌اند چه بسیار جاده‌ها و راه‌های روستایی و خط آهن و دوبانده و چهار بانده‌هایی که هنوز بعد از گذشت یک دهه تکانی نخورده‌‌اند.

اما در قیاس با آن‌ها پروژه‌های ریز و درشت بهداشتی و درمانی تحرک و پیشرفت خوبی داشته‌‌اند و در همین آخرین اقدام و در روزهای پایانی وزارت دکتر قاضی‌زاده هاشمی شاهد به بار نشستن تعدادی از این پروژه‌ها بودیم.

در این مسیر خیلی‌ها از استاندار گرفته تا نماینده و سایرین زحمت کشیدند که نباید زحمات و رفت و آمدها و رایزنی‌ها و نخوابیدن‌ها و مرارت‌هایی که مسؤولاندانشگاه علوم پزشکی کشیدند را فراموش کنیم تا که حوزه درمان و سلامت استان ارتقا پیدا کند.

این‌ها را خبرنگاران و اصحاب همیشه بیدار رسانه بهتر از همه می‌دانند چرا که بیش از هر مسؤول و فرد مطلعی در نشست‌ها و جلسات حضور دارند و لذا انتظار می رود تا به مانند همیشه برای کمک به توسعه استان با کنار گذاشتن برخی کدورت‌ها خدمات را آن گونه که هست جلوه دهند.

بی‌شک پدران و مادران و برادران و اقوام خبرنگاران محترم هم استانی هم از خدمات علوم پزشکی بی‌بهره نیستند و صد البته که توسعه این خدمات وظیفه مسولان است اذا باید بدانیم که هرگونه چشم پوشی بر روی خدمات و زحمات به مثابه چشم‌پوشی روی کلیت خدمات نظام است که هیچ خبرنگاری راضی به چنین برداشتی نیست.

 با ذکر این جمله که سنگ زدن به خدمات علوم پزشکی هنر نیست معتقدیم امروز همه از روابط عمومی گرفته تا خبرنگار و مسؤول و مدیر باید دست در دست هم برای چرخیدن هر چه بهتر چرخ سلامت دست در دست هم با کنار گذاشتن کینه‌ها و مشکلات نهفته در ارتباطات شخصی این شاخصه مهم توسعه استان را ارتقا بخشیم.

امروز نمی توان به صرف برخی ارتباطات شخصی و دوستی‌هایی که ممکن است برای یکی دو روز به دلایل پیش پا افتاده خدشه‌دار شده کلیت حوزه سلامت و بهداشت و درمان را زیر سؤال برده و مسؤولان را در راه خدمت بهتر و بیشتر به مردم ناامید و مایوس کنیم.

انتهای پیام/ د